Hesap özeti çıkmadan ödenecek tutarı öğrenmek mümkün mü?

Mr. Enver

Hectopat
Yer
Old Trafford
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Merhaba, ailemin Yapı Kredi kredi kartını kullanmaktayım. Şu anda güncel borcu 9882,69 TL olarak gösteriyor ve 965,99 TL dün yaptığım harcamaların bekleyen provizyonu var. Ayrıyeten 1450 TL geçen aydan kalma hesap özeti var. Hesap özetim ayın 14'ünde kesiliyor. 15 Nisan ile 10 Mayıs arası yaptığım harcamaları topladığımda az önce yazdıklarım dahil toplam 10688,69 TL hesap özeti çıkacağını öngörüyorum. Ama öyle bir sistem yapmışlar ki sürekli hesap özetim fazla çıkıyor ben de neyi ödediğimi bilmeden direkt ödüyorum. Aramızda bilgili bir Yapı Kredi kullanıcısı varsa yardımcı olabilir mi?

Çok detayını bilmesem de, hesap kesimi bazı faizleri de üstüne ekliyorlar. 10688,69 demişsin. Ben genelde bu durumda 11000 hesaplayıp kart limitine göre %20 veya %40 asgari olacağını öngörüyorum. Ekstra taksit yapmışsan tabi onu da eklemen gerekiyor.

Çok detayını bilmesem de, hesap kesimi bazı faizleri de üstüne ekliyorlar. 10688,69 demişsin. Ben genelde bu durumda 11000 hesaplayıp kart limitine göre %20 veya %40 asgari olacağını öngörüyorum. Ekstra taksit yapmışsan tabi onu da eklemen gerekiyor.
Hocam faizli alışverişim yok. Sadece geçen aydan kalma hesap özetinin asgarisini ödediğim için 100 TL kadar bir faiz eklenebilir diye düşünüyorum. Bu durumda dediğiniz gibi 11 civarları ödeyeceğim. İnşallah evdeki hesap çarşıya uyar.

Geri
Yukarı