Hesaplara izinsiz giriş yapılıyor

Yedinci Mühür

Decapat
Bu olayla ilgili benzer konular açtım ama bu sefer farklı bir yönüne değinmek istiyorum. Olayın kısa özeti şu: Geçen sene bazı hesaplarıma giriş yapılmış. Mail, Facebook vs. ama giren kişi hiçbir şey yapmamış. Ne o maile ait hesapları çalmış ne de herhangi bir şey. Facebook'uma bakınca da bir gariplik yoktu. Bundan kısa zaman sonra bir oyun hesabıma giriş yapılmış ve hakkında kısmına küfür yazılmıştı. Burdan sonra gerekli şeyleri yaptım ve ne olacaksa olur modundaydım. Sadece mail şifremi, çok garip bir hareket, evet, ama değiştirmedim. 1-2 ay geçti, mailime bakınca o maile ait eski bir Instagram hesabına şüpheli giriş maili gelmişti. Bu hesabı ben bile unutmuştum yani. Neyse o an şifreyi değiştirip, sildim. Üzerinden yaklaşık 1 yıl geçti. O Instagram hesabını merak edip baktım. Kullanıcı isminin sonunda tek "s" varken 2 "ss" olmuş. Şifreyi hatırlıyordum. Girdim. Evet, doğru ama uzun zamandan beri girmediğim için hâliyle şüpheli giriş uyarısı verdi. Benim anlamadığım bunlar nasıl oldu? Ve neden bunu yapıyor? Dalga mı geçiyor? Oysaki kimseyle derdi olmayan, sakin biriyim. Neden bunlar oldu. Sizin başınıza gelse ne yapardınız?

Not: Antivirüs olarak gerekli önlemleri aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biriyle derdiniz olmasına gerek yok, hesabınıza biri giriyor sonuçta. 2FA'yı açın ve tüm şifrelerinizi birbirinden farklı yapın. Ayrıca başka hesabınız varsa onların da çalınma riskine karşı şifrelerini değiştirin.

Geri
Yukarı