Hiç yabancı ırktan birini hayatınızda görüp konuştunuz mu?

Ahmet40218

Centipat
Daha fazla  
Geçen yıl okul gezisi için ispanyol İtalyan gelmişti 400 kişilik okul onların üstüne toplandı kimse hiç yabancı görmemiş ben gibi. Bende sadece hello diyebilmistim oda bana dedi bu kadar. :D ancak o kişilerle tarihi konuşmak isterdim ve kültürlerini dinleri irklarinin kökenlerini vb. ülke sistemleri çok mutlu olurdum ama hiçbir yabancı ile konuşmadım. Suriyeli bir abi bu tam savaş zamanları buraya gelmişlerdi onlara üzülmüştüm abi üzgündu biraz yanımızda çalıştı kendilerine patron evmi buldurtmustu. Kiralık orada kalıyorlardı beni de severdi konuşurduk arada savaş çıkıp zorunluluktan ülke bırakılıyor. Kotu. Ve ayrıyeten onlarda ne kadar sıkıntılı insan varsa bizde daha çok vardır emin olun.

Geçen yıl okul gezisi için ispanyol İtalyan gelmişti 400 kişilik okul onların üstüne toplandı kimse hiç yabancı görmemiş ben gibi. Bende sadece hello diyebilmistim oda bana dedi bu kadar. :D ancak o kişilerle tarihi konuşmak isterdim ve kültürlerini dinleri irklarinin kökenlerini vb. ülke sistemleri çok mutlu olurdum ama hiçbir yabancı ile konuşmadım. Suriyeli bir abi bu tam savaş zamanları buraya gelmişlerdi onlara üzülmüştüm abi üzgündu biraz yanımızda çalıştı kendilerine patron evmi buldurtmustu. Kiralık orada kalıyorlardı beni de severdi konuşurduk arada savaş çıkıp zorunluluktan ülke bırakılıyor. Kotu. Ve ayrıyeten onlarda ne kadar sıkıntılı insan varsa bizde daha çok vardır emin olun.

Bizim sınıfta 2 tane Rus kardeş vardı. Hâlâ görüşüyorum onlarla arada dışarı çıkıp takılıyoruz. Türkçeyi çok iyi biliyorlar zaten yaklaşık 7-8 sene Türkiye'delermiş. Çok cana yakın insanlar. Sanki bir Türk ile konuşuyormuşum gibi. Tabii her yabancı böyle Türkçe bilmiyor. Genelde 2-3 senede tam öğreniyorlar.

Dışarıya çıkınca yerliden çok yabancı görüyorum desem yeridir. Paris veya Madrid gibi yerlerde durum tam olarak bile böyle olabilir. Farklı milletlerden insanlar ile iletişime geçmek zor değil. İstanbul’da Türk bulmak daha zor. Onlar da sizin gibi insan.

Bizim sınıfta 2 tane Rus kardeş vardı. Hâlâ görüşüyorum onlarla arada dışarı çıkıp takılıyoruz. Türkçeyi çok iyi biliyorlar zaten yaklaşık 7-8 sene Türkiye'delermiş. Çok cana yakın insanlar. Sanki bir Türk ile konuşuyormuşum gibi. Tabii her yabancı böyle Türkçe bilmiyor. Genelde 2-3 senede tam öğreniyorlar.
Ruslar nedense çok yakın adamların yaşam tarzı kucuklukte aile yetiştirme tarzı falan bizimle aynı gibi zor fakir hayat yasitorlar aynı buradaki gibi galiba

Çok fazla konuştum rusu kazakistanlısı özbeki kırgızı azerbaycanlısı ahıska türkü çinli yemenli arabistanlı bulgaristanlı diye gidiyor listem.

Ruslar nedense çok yakın adamların yaşam tarzı kucuklukte aile yetiştirme tarzı falan bizimle aynı gibi zor fakir hayat yasitorlar aynı buradaki gibi galiba.

Aynen. Rus arkadaşım da küçükken zor şartlar altında yaşıyolarmış. Köylerdez kasabalarda.

Çok fazla konuştum rusu kazakistanlısı özbeki kırgızı azerbaycanlısı ahıska türkü çinli yemenli arabistanlı bulgaristanlı diye gidiyor listem.
Ahıska Türkleri ah be. Kültürleri çoğalsın. Türkülerini çok seviyorum.

Aynen. Rus arkadaşım da küçükken zor şartlar altında yaşıyolarmış. Köylerdez kasabalarda.

Ahıska Türkleri ah be. Kültürleri çoğalsın. Türkülerini çok seviyorum.
Gecen bı İspanyol ve italyanla konuştum yaklaşık 20 25 yqsindalar bir tane ingilizce bilen biri vardı ikisi ilede konuştuk adamlar tamamen Osmanlı düşmanı ve Osmanlı'nın sömürgeci ve istilacı bir imparatorluk olarak görüyorlar aynı şekilde Türkiye içinde görüşleri böyle ve İspanyol italyan arkadaştı :D

Gecen bir ispanyol ve İtalyan'la konuştum yaklaşık 20 25 yqsindalar bir tane İngilizce bilen biri vardı ikisi ile de konuştuk adamlar tamamen Osmanlı düşmanı ve Osmanlı'nın sömürgeci ve istilacı bir imparatorluk olarak görüyorlar aynı şekilde Türkiye içinde görüşleri böyle ve ispanyol İtalyan arkadaştı :D

Kesinlikle öyle bir şey yok. Osmanlı sömürgecilik oynamadı. Türkiye'de aynı şekilde. Bu arada Amerika'da Uber şoförlüğü yapan bir Türk'ü izliyordum. Amerikalı'lar, Türkler'e karşı hep sempatik yaklaşıyolardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı