Hiçbir şey yapmak istememek

Merhabalar. 14 yaşındayım. Eskiden böyle değildim. Bu sene nedense bir şey yapasım gelmiyor. Derslerde öyle özellikle. Çalışkan bir öğrenciydim. Artık ne derslere katılıyorum, ne de bir şey anlıyorum. Öğretmenler sürekli zorla beni kaldırıyorlar. Birkaç kere bir sorunun mu var diye sordular. Bir şeyim yok dedim. Bir şey yapmak istemiyorum. Öyle hep uyumak, telefona bakmak istiyorum. İnsanlar sürekli beni yanlış anlıyorlar zaten. Konuşmuyorum. Ödev bile yapasım gelmiyor. Etwinning projelerindeyim. Ama artık hepsini yarıda bıraktım neredeyse bakmıyorum bile. Test çözesim bile yok. Sadece oturup duvara dalıp sorunlarımı düşünmek istiyorum. Derste iken kafamı elime dayayıp sadece dinliyorum. Hoca şunu yazın diyor zar zor kalemi elime alıyorum. Ne oldu bana bilmiyorum. Ne yapmalıyım?

Ben de 9.sınıfta böyleydim hiçbir şey yapmak istemiyordum ne ders, ne müzik dinlemek ne de oyun oynamak ha tabii ben akılsızlık edip harekete geçmedim ve sınavların tokadını bir güzel yedim sana tavsiyem geç olmadan harekete geçmen geçemiyorsan da ya bir büyüğünden yardım al ya da ilerisini düşünerek kendini harekete geçmeye zorla

@freakcnsl anlıyorum. Tam ergenlik çağındasınız, dinlediginiz şarkılarla da gereksiz yere triplere giriyorsanız ona da girmeyin. Psikolojik olarak ciddi etkiler bu. Kızlar yapıyor bunu cogunlukla.

Şarkı ara sıra dinlerim. Girmiyorum.
Ben de 9.sınıfta böyleydim hiçbir şey yapmak istemiyordum ne ders, ne müzik dinlemek ne de oyun oynamak ha tabii ben akılsızlık edip harekete geçmedim ve sınavların tokadını bir güzel yedim sana tavsiyem geç olmadan harekete geçmen geçemiyorsan da ya bir büyüğünden yardım al ya da ilerisini düşünerek kendini harekete geçmeye zorla.

Öğretmenlerde sürekli laf atmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

Ne bileyim hocam bana bir şey engel oluyor. Yapamıyorum.

Hocam zaten daha önceden çok başarılı bir öğrenciydim. Hep 90'nın üstündeydi notlarım. Şimdi ders çalışasım bile yok. İstek yok. Hiçbir şeye.

Şöyle deyim hayal 2 tane hayal kur 1. si başarılı olduğun ders gibi düşünme iyi bir iş iyi bir maaş gibi veya kendi vücudunu geliştirip güzel bir vücut ve eş yaptığını 2. hayalde hiç çalışmayıp sürünüp kendine eziyet ettiğini yani şöyle 10 yıl cehennme ömür boyu cennet.

@freakcnsl insanların fikrini önemsersen maalesef hiçbir zaman basarılı olamazsın. Bunu tekrardan diyorum ve kim olursa olsun fikrini cok cok önemsememeye calıs.

Hocam önemsediğimi nereden çıkardınız merak ettim de :) evet önemseyen birisiyim. Denemeye çalışıyorum.
Şöyle deyim hayal 2 tane hayal kur 1. si başarılı olduğun ders gibi düşünme iyi bir iş iyi bir maaş gibi veya kendi vücudunu geliştirip güzel bir vücut ve eş yaptığını 2. hayalde hiç çalışmayıp sürünüp kendine eziyet ettiğini yani şöyle 10 yıl cehennme ömür boyu cennet.

Mantıklı. Bir düşüneyim.

Öğretmenlerde sürekli laf atmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

Anne babana ya da sevdiğin bir hoca varsa ona danış veya dediğim gibi ilerisini düşünüp kendini zorla çünkü bir gün harekete geçmek için geç olursa çok büyük bir pişmanlık yaşarsın ( Ve bu pişmanlığın bir geri dönüşü yok )

Yeni konular

Geri
Yukarı