1543056134722.png

Sisteminizde yaşadığınız performans düşüşü, kilitlenme, zararlı etkisi, uygulama hatalarından kaynaklanan sorunsalları analiz etmek ve performans iyileştirmesi, zararlı etkisini inaktif etmek için bize HijackThis yazılımı ile yaptığınız tarama Logunu burada paylaşmanız gerekmektedir.

Kullanımı:

1)
Bir geliştirici tarafından yeni özellikler kazandırılan güncel sürümünü buradan indirip, arşiv dosyasından masaüstüne uygulamayı çıkartın.

Alternatif: Download HiJackThis Fork - MajorGeeks

Eski Sürüm: HiJackThis | Free software downloads at SourceForge.net

2) Bilgisayarınızı yeniden başlatın 3 dk işlem yapmadan bekleyin.

3) HijackThis yazılımına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın (XP için geçerli değil).

1543056459730.png

4) Açılan arayüzde, "Do a system scan and save a log file" butonuna tıklayın.

1543053000396.png

5) Otomatik olarak Hijackthis taraması başlayacak, taramanın tamamlanması sürece fare ve klavyeyi kullanmayın.
1543053111358.png

6) Tarama tamamlandığında HijackThis raporunu içeren bir Log dosyası karşınıza gelecektir.

1543053449185.png

*7) Log dosyasını incelememiz için buraya cevaplama bölümünden eklemeniz gerekmektedir.

1543053710016.png

Kod'a tıklayın.

1543053809056.png

Log'da yazanları mavi bölmenin içine yapıştırıp "Devam Et" butonuna basın.

Uyarı: Sitede kod eklemede sorun yaşarsanız kod paylaşımlarını altta verilen sitelerden birine yapıştırıp linki paylaşmanız gerekmektedir. Bu durumda *7. seçeneği şu anlık kullanmayın.

Paste ofCode
Paste Code

8) Ayrıca sisteminizde var olan sorunu detaylıca (Performans düşüşü, Malware varlığı şüphesi vb.) belirterek konuyu cevaplayın.
(Bunu yapmayana cevap verilmeyecektir)

Fixleme:

Konuda şahsım tarafından veya uzman kişilerden geri dönüş yapıldığında Hijackthis uygulama arayüzünden söylediğimiz satırların başlarına tik işareti koyun. Ardından "Fix checked" butonuna basın.
1543054420492.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi olay şöyle: Panda Cloud'u kurduktan sonra Bitdefender 90 günlük kampanyasını gördüm, şifreyi aldım ve indirdim, tam kuracakken kurulum sırasında vazgeçtim iptal ettim. Deep Freeze uzun zamandır deaktif zaten. Ama sorun şu ki Guvercin.exe yemeksepeti.com'un yazılımı, Yekolaytrink.exe yekolay.com'un yazılımları. Yani bunlar bizim işin bir parçası silemeyiz zaten :(

Güvencin olan 6 mb civarındaysa sorun yok. Ancak diğeri ile ilgili bir bilgi bulamadım. Onun için dediğim taramaları yapman lazım. Bu rapor detaylı bilgi vermiyor söylediklerimle daha detayını bulabilirim. Bu rapor ile sadece benim tanımadığım yazılımları söyledim nternettede onlarla ilgili bilgi olmayınca bu sonuç çıkar.

Bir malwarebyte taraması yapın bulunanları silin.
Ardından Herdprotect ile tekrar tarama yapın eğer dediklerim varsa anlatımda olduğu gibi kaldırın.
c:\program files\unitech llc\ividi\1.8.23.0\bh\ividi.dll
c:\program files\unitech llc\ividi\1.8.23.0\ividi.crx
C:\Users\Zor\Desktop\Grand Theft Auto IV Türkçe Yama.exe
c:\users\zor\desktop\your uninstaller! pro v7.5.2014.03\yusetup7.exe
C:\Users\Zor\Desktop\IDM.6.18B9.WT\Patch\IDM.v6.xx.release.3-patch.exe
c:\users\zor\desktop\hd.tune.pro.v5.50\hd.tune.pro.v5.50\fo-hdt55.exe
c:\users\zor\appdata\local\google\chrome\user data\default\extensions\giacfgjdclhnmkacnfbaljbmpnelflol\1.3_0\chividiplg.dll
C:\Users\Zor\AppData\Local\MapleStudio\ChromePlus\Application\2.0.9.11\Installer\chromeplusupgrade.exe
c:\users\zor\appdata\local\maplestudio\chromeplus\user data\default\extensions\giacfgjdclhnmkacnfbaljbmpnelflol\1.3_0\chividiplg.dll

Bunları kaldırdıktan sonra bu klasör içlerini sil:
c:\program files\unitech llc\
c:\users\zor\appdata\local\google\chrome\user data\default\extensions\giacfgjdclhnmkacnfbaljbmpnelflol
c:\users\zor\appdata\local\maplestudio\chromeplus\user data\default\extensions\giacfgjdclhnmkacnfbaljbmpnelflol\
___
Sürücülerin güncel değil DDU ile İntel AMD kaldır denetim masasında da kaldır sonra alta verdiklerimi sırasına göre kur:

İntel
AMD
__
Denetim masasından bunları kaldır:
Driver Booster
IObit Uninstaller
Smart Defrag 3
Surfing Protection
Pando Media Booster
____
Bıos'un güncel değil:
http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/viwgq307.exe
Eğer G510 ise güncelle.

Malwarebyte ve Herdprotect taramalarını yapıp gerekenleri sildim. Yukarıdaki klasörlerden unitech llc içi boştu, diğer klasörler yoktu. Bir de bilgisayarım Acer Travelmate 5335 Lenovo değil. Celeron T3500 işlemci ve GMA 4500M tümleşik ekran kartı var AMD yok. Driver konusunda biraz sıkıntı var galiba.

Karışmış galiba tekrar GetSystemInfo ile tarama yaptım 2 kez ama Send dediğimde internet sayfası açılmıyor öylece tepki vermeden kalıyor. Daha önce Save desktop diyerek kaydetmiştim o işe yarar mı göndersem?

Maalesef yine olmadı. Varsayılan tarayıcıyı İE yaptım ama malum tiki işaretleyip Send dediğim zaman hiç bir şey olmuyor. Sanırım temiz formatın zamanı geldi yoksa kafayı yiyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı