Hintli yazılımcılara iş yaptırmak mantıklı mıdır?

ArdaTaskin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Arkadaşlar merhaba, benim aklımda bir mobil uygulama fikri var ve gelişmiş bir uygulama bu uygulamayı uygun fiyata yaptırmak için bir hint freelancer ile fiverr ya da upwork üzerinden çalışmak istiyorum, sizce mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde yazılımcılar Hint oluyor zaten.

Arkadaşlar merhaba, benim aklımda bir mobil uygulama fikri var ve gelişmiş bir uygulama bu uygulamayı uygun fiyata yaptırmak için bir hint freelancer ile fiverr ya da upwork üzerinden çalışmak istiyorum, sizce mantıklı mı

Bu işleri zaten Hintler ( Logaritma cetveli sayesinde) yapmıyor muydu ?

Türkiye'deki fiyatlarda Hindistan'ı aratmıyor aslında Bionluk üzerinden ilerlersen. Fakat kaliteli iş yaptırayım diyorsan ucuza yaptırman zor zaten kaliteli iş çıkartan adam rahatça iş bulabilir o kişiyi ucuza çalıştıramazsın.

Hintdistan da çok fazla bir yığılma olduğu için genelde 100 dolarlık işi 50 dolara ya da daha aza yapabilirler. Bence yaptırılır ama sağlam bir kişi olsun önceki projelerini de inceleyin.

Türkiye'deki fiyatlarda Hindistan'ı aratmıyor aslında Bionluk üzerinden ilerlersen. Fakat kaliteli iş yaptırayım diyorsan ucuza yaptırman zor zaten kaliteli iş çıkartan adam rahatça iş bulabilir o kişiyi ucuza çalıştıramazsın.

Mobil uygulama sektörü hakkında daha önce pek bir tecrübem yok ama fikrimin çok tutacak bir şey olduğunu düşündüğümden ve yapılmamış bir şey olduğundan dolayı Türkiye'den birine değil de yabancı birine yaptırmak daha mantıklı geliyor fiyat aldım 500-600 dolar arası bir fiyat verdi. Kendim de az bir şeyler biliyorum ama aklımdaki kadar gelişmiş bir şey yapamam.

Mobil uygulama sektörü hakkında daha önce pek bir tecrübem yok ama fikrimin çok tutacak bir şey olduğunu düşündüğümden ve yapılmamış bir şey olduğundan dolayı Türkiye'den birine değil de yabancı birine yaptırmak daha mantıklı geliyor fiyat aldım 500-600 dolar arası bir fiyat verdi. Kendim de az bir şeyler biliyorum ama aklımdaki kadar gelişmiş bir şey yapamam.

Önceki yaptığı işleri iste incele öyle karar ver. Ben geliştirdiğim uygulamada bana yardımcı olacak iş yükünün en azından bir kısmını sırtımdan alsın diye birini alacaktım. 50 geliştirici ile görüştüm yaptıkları işleri beğenmedim. İyi freelancer bulmak zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı