HOI4 en kısa sürede nasıl öğrenilir?

SSQcX

Picopat
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 770 2 GB
i5 10. nesil 4.2 GHz
8 GB RAM DDR4
M2 SSD
YT'den türlü türlü videolar izledim hala tam öğrenmiş değilim bilen varsa yavaş ve detaylı anlatan bir video varsa atabilir mi?

Hocam öğrenmen 70 saat sürer bence. Ben oyuna başlamadan önce max'ın videolarını izliyordum. Ya da arka planda açık oluyordu. Sizde böyle yapabilirsiniz. Aslında mantıpı çok basit. Ancak size burda yazarak anlatmam biraz zor.

@SSQcX ilk almanya ile başlayın hocam. Üretim mantığını oturttuktan sonra gerisi grliyor. Hangi focuslara gitmen gerek. Hangi advisoru alman gerek bunlar yavaş yavaş oturuyor. Oyun çok fazla sabır istiyor.

Samet Güngör HOI serisini izle önce sonra maxmarine izlemeye başla bir bakmışsın öğrenmişsin.

Hocam samed Güngör'den başladım zaten izlemeye 2 3 ayda bir heveslenip giriyorum yandan açıyorum 1 ekrandan izliyorum diğerinden oynuyorum falan ama Samed Güngör'ün öğretme videoları çok hızlı onun dışında maxmarine vs. önerenlere teşekkür ederim.

Bro vallahi ben nasıl öğrendim hatırlamıyorum. Türkiye Almanya oynayıp kafama göre ne anladıysam oynuyordum. Sonra kendimce cephe nasıl oluşur falan onları çözdüm resarch mantığını kavradım. 2-3 ay da böyle idare eder bir oynayışa kavuştum hala tam uzman değildim. Sonra Samet Güngör'ün öğretici bir serisi var Türkiye oynuyordu yanlış bilmiyorsam ( tabii bayağı eski şimdi DLC falan farklı bayağı) ne yapıyorsa onu yapıyordum önce izliyordum videoyu sonra aklımda kalanlarla tek tek yapıyordum. ( Samed Güngör çok iyi bir HOI oynayıcısı değil not düşmek istedim) ama benim mekanikleri fazla geliştirdi. Sonra maxmarine RP olsun çeşitli videoları olsun izledikçe hangi resarch neye yarar dağınık sanayi nedir falan bunları öğrendim. En son öğrendiğim şey ise doğru uçak ve donanma kontrolü idi onu da yakın tarihte öğrendim eksiğim yok. 4 ayda oyunun temel hatlarının ilerisini çözmüştüm 1 yıl civarı falan sonra {toplam 1 yıl (4 ay ki süreye dahil)} her şeyi öğrenmiş birisiyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı