HOI4 Manpower ve Core

• Konuyu başlatan RLG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 1B

RLG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Türkiye ile DLC'siz bir sekilde HOI4 oynamaktayim savaş zamanı geldiğinde Almanya, Vichy, İtalya ile 3 cepheden çarpışıyorum başlarda batıyı savundum ve toprak vermedik. Güneyde biraz zorlandım ancak daha sonra ilerlemeye başladık, iyi bir atakla düşmanı Suriye'den geriye attiktan sonra Sovyet ile ittifak yapıp kırılan düşmanı kovalamaya başladım ve çok büyük bir toprak kazanımı oldu. Hala ilerliyoruz, askerler fazlasıyla tecrübe kazandı Mısıra, Sudan civarına kadar girdik yok etmeden durmayacaklar diye düşünerek ilerlemeye devam ettim ancak batı tarafında bastırmaya başladılar (Yunan sınırına yüklenerek) manpower 0 oldu asker uretemiyorum sizce bu kadar büyük bir coğrafyada savaşırken nasıl bir taktik izlemeliyim bu kadar ilerlerken belki ihmal ettiğim şeyler vardır dedim Core olayını çözemedim videolarda o işgal nüfusunu kullanabiliyorlar ancak bende gösterdikleri buton yok herhalde DLC olmadığından diye tahmin ettim. Asker üretebilmek için division template tavsiyeniz olursa ona da açığım bilgileriniz için teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
O Core butonu DLC değil bir modla geliyor.
Mod: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1913968458

Afrika cephesinde durmam daha iyi olur ne kadar dibe girersen Supply o kadar batar.
Yani ilerlemeye devam edersem supply sıkıntısı batı cephesini de etkiliyor mu yeni yeni öğreniyorum da :)

Birde acaba Edirne tarafında düşmanın ilerlemesini engelleyemezsem barış sistemi nasıl acaba şuan çok toprak kazandım bu noktada durup biraz idari işlere bakmak daha keyifli olurdu :) yıl 1948 e geliyor bu arada hala savaş durmadı

Yani ilerlemeye devam edersem supply sıkıntısı batı cephesini de etkiliyor mu yeni yeni öğreniyorum da :)

Birde acaba Edirne tarafında düşmanın ilerlemesini engelleyemezsem barış sistemi nasıl acaba şuan çok toprak kazandım bu noktada durup biraz idari işlere bakmak daha keyifli olurdu :) yıl 1948 e geliyor bu arada hala savaş durmadı
Supply değişir ve her yere de supply götürebilirsiniz ancak dlcsiz acemi bir şekilde Türkiye ile kazanmanız mümkün değil, manpower 0 olduysa savaş bitmiştir zaten. Almanya'ya karşı mümkün değil 0 manpowerla tutmanız, 15m nüfus var zaten Türkiye'de

Yani ilerlemeye devam edersem Supply sıkıntısı batı cephesini de etkiliyor mu yeni yeni öğreniyorum da :)

Bir de acaba Edirne tarafında düşmanın ilerlemesini engelleyemezsem barış sistemi nasıl acaba şu an çok toprak kazandım bu noktada durup biraz idari işlere bakmak daha keyifli olurdu :) yıl 1948'e geliyor bu arada hala savaş durmadı.

Batıyı çok etkilemez kurduğun yeni Supply ile toparlarsın.

Ekstra olarak: Road to RP 56 modunu kurmanı öneririm DLC olmadan en azından modla daha çok keyif alırsın https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1875414471

Supply değişir ve her yere de supply götürebilirsiniz ancak dlcsiz acemi bir şekilde Türkiye ile kazanmanız mümkün değil, manpower 0 olduysa savaş bitmiştir zaten. Almanya'ya karşı mümkün değil 0 manpowerla tutmanız, 15m nüfus var zaten Türkiye'de
7 division kaldi güney cephesinde ancak batida epey division var Yunan sınırı haric pek sıkıntı yok bu kadar ilerlemisken nasıl devam edebilirim manpower yükselmez mi?

Batıyı çok etkilemez kurduğun yeni Supply ile toparlarsın.

Ekstra olarak: Road to RP 56 modunu kurmanı öneririm DLC olmadan en azından modla daha çok keyif alırsın https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1875414471
Dlc şart mi sizce bosporus dlcsi iyi diyorlardi ancak öğrenene kadar almiyim dedim

Rp56 nin ne katkıları vardi acaba biraz duydum ama mod eklememistim başlangıçta.

Manpower konusunda bir atılım yapamaz miyim Yunanistan tarafinda işler kötü gitmeye başladı da savasi bitirme olayını da tam çözemedim fazlasıyla uzadı

RP56'nin ne katkıları vardi acaba biraz duydum ama mod eklememistim başlangıçta.

DLC olmadığı için oynadığınız oyunda çoğu ülkenin focus treesi yok bu yüzden alternatif tarih çok az oluyor çoğu ülkelerin focus treeleri genişletiliyor ya da Core butonun alternatifi decisionsa daha fazla seçenek daha fazla Event tamamen kullanıcıya bırakılmış barış mekaniği toprak transfer etme gibi özellikler ekliyor.

Manpower'ı hükümet yasasıyla arttırmayı dene.

Alternatif tarih az oluyor seçenek az dediğiniz gibi ama savas normalden farklı gelişti o yönden biraz alternatif bir senaryoya evrildi diyebilirim hükumet yasası kısmını denedim ama uzun vadede etkiliyor herhalde. Son olarak Yunanistan tarafından gelen Almanlar cok sayıda birlikle dar bir bölgeden saldırıyor onları nasıl halledebilirim onu da sorayım size çok yardımcı oldunuz yeni öğrenince sorular birikti :)

Geri
Yukarı