HOI4'te ham madde açığı düzeltme

PlomN

Femtopat
Daha fazla  
Almanya ile başladım Polonya benelüks ve Fransa'yı komple aldım ama Hollanda'yı da alınca tekerlekten ticaret açığı yaşadım. Bu açığı nasıl giderebilirim -32 tekerlek diyor dünyada tekerlek ithal edebildiğim neresi varsa hepsinden ithal etmeme rağmen yetmiyor. Nasıl bu açığı giderebilirim?

2. dünya savaşına hoşgeldin. Deniz aşırı tekerlek(kauçuk) ithal edersen bütün konvoyların müttefikler tarafından batırılır ve savaş desteğin düşer dolayısıyla kara sınırın olmayan ülkelerden malzeme almayı bırak. Kauçuk açığını kapatmanın en kolay yolu "benzin rafinerisi" denen binalardan yapman ve teknolojileri geliştirmen hatta görev ağacındaki bir seçenek sana direkt rafineri bonusu veriyor onu da alırsan bir kaç rafineri ile kauçuk açığını kapatırsın.

2. dünya savaşına hoşgeldin. Deniz aşırı tekerlek(kauçuk) ithal edersen bütün konvoyların müttefikler tarafından batırılır ve savaş desteğin düşer dolayısıyla kara sınırın olmayan ülkelerden malzeme almayı bırak. Kauçuk açığını kapatmanın en kolay yolu "benzin rafinerisi" denen binalardan yapman ve teknolojileri geliştirmen hatta görev ağacındaki bir seçenek sana direkt rafineri bonusu veriyor onu da alırsan bir kaç rafineri ile kauçuk açığını kapatırsın.
eyw ingiltere girmek için tekerlek lazımdı sağolasın

Kauçuğu araştırıp binasını dikmeniz lazım. Petrol binası da dikmeniz lazım. Yoksa Almanya için sıkıntı.
Diğer ülkeler ambargo attığı için alamıyoruz. Alsak bile konvoylar vurulduğu için ulaşmıyor.

Oyunun başında Hollanda'ya savaş açıp kolonisine de savaş açıp kendi topraklarınıza katabilirsiniz o da bir seçenek.

Geri
Yukarı