Honda Dio vs Honda Activa 125

Vavuenx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2. el motor almayı düşünüyorum. Scooter veya Max'i scooter tarzında, güvenli olup bir sene sonra başıma bela açmaması için Honda Dio ve Honda Activa 125 arasında kaldım. Honda PCX 125 de var listemde ama motorun ikinci eli sıfırdan daha pahalı.

Honda Dio ve Honda Activa arasında ne kadar fark var ve bu fark parasını karşılıyor mu? Honda Activa görünüş olarak daha iyi yakıt tasarrufu da daha iyi diyorlar ama nedense her yerde Honda Dio öneriliyor. Sizin görüşleriniz nedir?

Düzelt kısmına tıklayınca başlıktaki Dio'yu değiştirmiş moderatörler görür umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanım amacınız nedir? Büyükşehir, ilde mi yoksa köy, ilçe de mi ikamet ediyorsunuz? Bütçenizi de yazarsanız size birkaç öneri yapayım hocam.

Yeni fark ettim konu 4 yıl önce açılmış. :(

Hangi model scooter aldınız memnun musunuz?

Kullanım amacınız nedir? Büyükşehir, ilde mi yoksa köy, ilçe de mi ikamet ediyorsunuz? Bütçenizi de yazarsanız size birkaç öneri yapayım hocam.

Yeni fark ettim konu 4 yıl önce açılmış. :(

Hangi model scooter aldınız memnun musunuz?

Dört yıl önce mi? Bu mayıs'ta açmıştım. Almadım temmuz gibi alacağım. İstanbul'da ikamet ediyorum ama kaldığım her bayağı yokuş dolu. Activa daha iyi yokuş çıkıyor dendi ama yedek parçada ve satarken sorun yaşarsın diyenler oldu. Honda Dio çok satılıyor diye öneriyorlar genel olarak ama Activa daha üstün gibi geldi bana. Sahibinden'de bayilerde de neredeyse hiç fark yok maliyet bakımından ve Activa satan daha çok bayi gördüm.

Dükkanımızda 2004 model activa var parça sıkıntısı yaşamadık hiç, muhtemelen kısa sürede honda parça sorununu çözer onuda motor yeni çıktığını için söylüyorlardır. muhtemelen. Ben activa alırdım senin yerinde olsam.

Dört yıl önce mi? Bu mayıs'ta açmıştım. Almadım temmuz gibi alacağım. İstanbul'da ikamet ediyorum ama kaldığım her bayağı yokuş dolu. Activa daha iyi yokuş çıkıyor dendi ama yedek parçada ve satarken sorun yaşarsın diyenler oldu. Honda Dior çok satılıyor diye öneriyorlar genel olarak ama activa daha üstün gibi geldi bana. Sahibinden'de bayilerde de neredeyse hiç fark yok maliyet bakımından ve activa satan daha çok bayi gördüm.

Hocam ben Honda Dio aldım. Activa almama sebebim jant çapının küçük olması dio dan fazla yakması bir de bayilerde bulamadım. Bulunduğum yerde neredeyse tüm kurye firmaları Honda Dio kullanıyor. Parça konusunda bakkala gitsem bulurum. Kuryelik yapma gibi bir niyetiniz yoksa Honda CB125F, Yamaha MT25 vb. vitesli motor tercih edebilirsiniz. Yine söylüyorum bütçenizi arttırma şansınız varsa scooter almak istiyorsanız sym jetx 125 almanızı tavsiye ederim. Hatta bütçenizi zorlamadan şahsi kullanım için temiz ikinci el bile alabilirsiniz. Şunu da belirteyim ben motorumu sıfır aldım. Belli başlı masraflarım oldu 91.500TL nakit motora verdim nakliyeye 5000TL verdim 3554TL trafik sigortası tuttu 5620TL koruma demiri aksesuara verdim. Plaka ruhsat 2000TL tuttu. Bir de ekipmana 50k vereceğim hesabını siz yapın. O yüzden kuryelik yapma niyetiniz yoksa sıfır motor almanıza ekstra benim yaptığım masrafları yapmanıza gerek yok. Halihazırda üzerinde aksesuarları koruma demirleri olan ikinci el temiz makine alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı