Honor X9a vs Xiaomi Redmi Note 12 Pro vs Infinix Note 30

Dediklerine kesinlikle katılıyorum. Sadece oyun oynamadım zaten oyunda oynamam telefonda. Ama kamerası birazcık düşük geldi yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Video 1080P 30fps ben video çeken biri değilim ama fotoğraf bazen lazım olabiliyor güncelleme ile çözecekler inanıyorum. 😊☺️

Kamera tarafı fiyat bandı için biraz geride denebilir.
Dinamik aralık olarak zayıf, renk doğruluğu iyi, çözünürlük iyi, İSO performansı nispeten zayıf, Kontrast dinamik aralıkdan ötürü iyi değil.
Gündüz ve yeterli ışık koşullarında güzel işler yapıyor manzara vb. Çekim olarak bakarsan ama kapalı yerlerde yeterli ışıklandırma yoksa bir tık kötü diyebilirim.
Kamera konusunda benim cihazdan beklentim yok profesyonel olarak uğraştığım için. evrak çekip atmada işimi görse yetiyor onuda CamScanner ile yapıyorum bunda da beklentimi fazlasıyla karşılıyor.
Fotoğraf konusunda fiyat bandı için değerlendirirsem dinamik aralık ve İso performansı yeterli olmadığından 10 üzerinden 6.5 gibi bişey veririm. Video tarafında işlemci kısıtlayıcılığı var yine de pek iyi değil zaten küçük sensöre bu kadar piksel sığdırmak yerine piksel sayını düşürselerdi sensörü ışık hassasiyeti de artardı bu sayede güzel fotoğraflar ve video performansı elde edilirdi kamera tarafı için tercih edilecek cihaz değil 64Mp deniyor tabi bunlar hep interpalasyon yani yazılımla alakalı ama sensöre biraz gereksiz fazla piksel sıkıştırmışlar yapmasalar dediğim gibi dinamik aralık ve iso konusunda da başarılı olur güzel bir kamera performansı ortaya koyardı.
Güncelleme ile çözeceklerini pek sanmıyorum aslında donanımsal gibi GCAM kurabilirsin belki bir tık iyileşebilir.

Kamera tarafı fiyat bandı için biraz geride denebilir.
Dinamik aralık olarak zayıf, renk doğruluğu iyi, çözünürlük iyi, ISO performansı nispeten zayıf, kontrast dinamik aralıkdan ötürü iyi değil.
Gündüz ve yeterli ışık koşullarında güzel işler yapıyor manzara vb. çekim olarak bakarsan ama kapalı yerlerde yeterli ışıklandırma yoksa bir tık kötü diyebilirim.
Kamera konusunda benim cihazdan beklentim yok profesyonel olarak uğraştığım için. Evrak çekip atmada işimi görse yetiyor onu da camscanner ile yapıyorum bunda da beklentimi fazlasıyla karşılıyor.
Fotoğraf konusunda fiyat bandı için değerlendirirsem dinamik aralık ve ISO performansı yeterli olmadığından 10 üzerinden 6.5 gibi bir şey veririm. Video tarafında işlemci kısıtlayıcılığı var yine de pek iyi değil zaten küçük sensöre bu kadar piksel sığdırmak yerine piksel sayını düşürselerdi sensörü ışık hassasiyeti de artardı bu sayede güzel fotoğraflar ve video performansı elde edilirdi kamera tarafı için tercih edilecek cihaz değil 64MP deniyor tabii bunlar hep interpalasyon yani yazılımla alakalı ama sensöre biraz gereksiz fazla piksel sıkıştırmışlar yapmasalar dediğim gibi dinamik aralık ve ISO konusunda da başarılı olur güzel bir kamera performansı ortaya koyardı.
Güncelleme ile çözeceklerini pek sanmıyorum aslında donanımsal gibi GCAM kurabilirsin belki bir tık iyileşebilir.

Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kamerada çok gereksiz yerde puslama ve gereksiz yerde keskinlik yaptığı için düzgün çekmiyor Android 12'de daha iyiydi Android 13 kurmadan çektiğim resimleri karşılantırınca fark ettim. GCAM olayını bugün arıyorum ama 2 APK denedim fos çıktı çalışmadı yani çalışacak APK bulamadım olursa güzel olur aslında.

Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kamerada çok gereksiz yerde puslama ve gereksiz yerde keskinlik yaptığı için düzgün çekmiyor Android 12'de daha iyiydi Android 13 kurmadan çektiğim resimleri karşılantırınca fark ettim. GCAM olayını bugün arıyorum ama 2 APK denedim fos çıktı çalışmadı yani çalışacak APK bulamadım olursa güzel olur aslında.

Bende hiç denemedim redmi cihazlarda genelde kullanıyorlar ve iyi sonuçlar elde ettiklerini söylüyorlar.
Güncelleme ile çözebilirler belki ocak gibi güncelleme gönderecekler sanırım bakalım ne olacak.

Bende hiç denemedim Redmi cihazlarda genelde kullanıyorlar ve iyi sonuçlar elde ettiklerini söylüyorlar.
Güncelleme ile çözebilirler belki ocak gibi güncelleme gönderecekler sanırım bakalım ne olacak.

Redmi için geliştirici grubu var her şeyi hazır ve anlık güncelleniyor. Zamanında Redmi Note 4X ile çektiğim resimler hala bende yayala resimlerimiz çok güzel hatta döneminin iPhone 7'sinden iyi çekiyordu kendi Config ayarımı yapmıştım. Ocaktaki güncelleme kamera için olacaktır bence genel olarak herkes şikayetçi çünkü.

Geri
Yukarı