Hoşlandığım bir kız var

Mr.ery

Hectopat
Okulun ilk günü kayıt olmaya gidince tanışmıştım ilk görüşte oldu sanırım rüyalarıma falan giriyor galiba aşık oldum. Kız inanılmaz güzel değil hatta arkadaşım beğenmedi ama güzellik görecelidir be. Çok beğeniyorum ben de 10/10 değilim zaten arada en yakın arkadaşımla falan sarılıyor (erkek ve onunla sevgili olmayacağına eminim sanırım?). Bugün bana da sarıldı ona sarıldıktan sonra ama çok ayıp olmasın diye olmuş gibi geldi zaten bundan önce çok bir konuşmamız olmadı sadece ilk gün ama ilk günden beri aklımda rüyalarıma falan giriyor onun sarıldığı arkadaşıma da söyledim onun da haberi var bugün konuştuk biraz o arkadaşım onun sınıfında aramızı yapıyor gibi biraz bugün konuşma bittikten sonra eve gittim Instagram'dan istek attı ben de kabul ettim geri istek attım birkaç fotoğrafını beğendim şimdi ne yapmalıyım ne önerirsiniz? 10. sınıfım ilerleyen zamanlarda ne yapabilirim ne önerirsiniz? Aşık olmak istemiyorum belki de istiyorum bilemiyorum kafam çok karışık. Rahat bir kız eğer sevgili olursak ileride kıskanırım muhtemelen. Ne önerirsiniz? Yaşım da daha küçük ama ben sevgili değiştiren bir insan olmak istemiyorum. Bir insan olsun hayatımda onu istiyorum ne önerirsiniz çok mu erken?

Karşı cinsten birinin gözüne hoş gelmesi doğal bir şey zira ergenlik çağlarının doruklarına vardığı noktalardasınız. Bilimi es geçip birazda manevi kısma geliyorum. Hayatta kararlar iki taraflı verilir hocam. Birinin daha ''kim'' olduğunu bilmeden ondan hoşlandım demek yanlış olur. ''Sözde'' sevgililik konusu ise apayrı bir mevzu. Sevgililik duygusunu yaşamak için belli başlı sert kuralları öğrenip o kurallara göre hareket etmek gerekir. Sizin de tahmin edeceğiniz üzere bu kuralları anlayıp uygulamak her yiğidin harcı değildir. Zira bunları anlamadan/umursamadan geçen sözde ''NPC''lerin son halleri instagrama özlü söz eşliği ile birlikte bir alkol fotoğrafı atmak oluyor. Hoşlandığınızın yani hayatınızın elinizden geldiğince kadar kısmını onunla geçirmek isteyip istemediğinizi kesinleştirmek için belli bir kaç soru sormanız gerekiyor kendinize. 1- Ben kimim? 2- Aklımdaki kim? 3- Biz Kimiz? 4- Biz ne olacağız? Burada sayılı olan her sorunun ayrı ayrı bir önemi varken son sorunun hepsinden çok daha fazla önemi var. Düşünmeniz gerekiyor hocam. ''Sözde'' sevgililik iki-üç ay içerisinde tecrübe niyetine yapılan bir eylem değildir. Büyük bir sorumluluk ister bu duygu. Empati, kendinizi ve olayları düşünme olayını fazlasıyla yapmanız gereken ve bunlar olmadan hareket etmemeniz gereken bir duygu silsilesi içerisinde kaybolup, kendi kararlarınızı ikinizin adına daha iyi bir bir gelecek uğruna vermeniz gerekiyor. Karar size kalmış fakat 2-3 ay sonra ''sevgilimden ayrıldım unutamıyorum'' tarzı başlıklarla konu açmanızı istemem.

Okulun ilk günü kayıt olmaya gidince tanışmıştım ilk görüşte oldu sanırım rüyalarıma falan giriyor galiba aşık oldum. Kız inanılmaz güzel değil hatta arkadaşım beğenmedi ama güzellik görecelidir be. Çok beğeniyorum ben de 10/10 değilim zaten arada en yakın arkadaşımla falan sarılıyor (erkek ve onunla sevgili olmayacağına eminim sanırım?). Bugün bana da sarıldı ona sarıldıktan sonra ama çok ayıp olmasın diye olmuş gibi geldi zaten bundan önce çok bir konuşmamız olmadı sadece ilk gün ama ilk günden beri aklımda rüyalarıma falan giriyor onun sarıldığı arkadaşıma da söyledim onun da haberi var bugün konuştuk biraz o arkadaşım onun sınıfında aramızı yapıyor gibi biraz bugün konuşma bittikten sonra eve gittim Instagram'dan istek attı ben de kabul ettim geri istek attım birkaç fotoğrafını beğendim şimdi ne yapmalıyım ne önerirsiniz? 10. sınıfım ilerleyen zamanlarda ne yapabilirim ne önerirsiniz? Aşık olmak istemiyorum belki de istiyorum bilemiyorum kafam çok karışık. Rahat bir kız eğer sevgili olursak ileride kıskanırım muhtemelen. Ne önerirsiniz? Yaşım da daha küçük ama ben sevgili değiştiren bir insan olmak istemiyorum. Bir insan olsun hayatımda onu istiyorum ne önerirsiniz çok mu erken?
Hocam ilk önce kızla konuşmaya başlayın konu falan açın sohbet edin ondan sonra yapacagını yaparsın hiç konuşman olmadan kıza çıkma teklifi etme

Kanka vallaha önce kişiyi düzgün tanımak gerekir daha yeni tanışmışsınız zamana bırak kızın kişiliğini seversen tabii ki de ilişikini ilerletip denersin şansını ama tanımadan sakın girişme bu işlere mesela kız senin kişilik idealine uymuyor sakın hani yapma o hatayı güzel diye öyle kişiliğine bakmadan ilişki yaparsan ileride çok sorun yaşarsın hatta sen ayrılırsın soğursun yani ilk önce kişiyi tanı öyle sev kişiliğini sev öyle yok erkeklerle cok samimi yok orasını acıyor yok birazcık serseri falan içinden öyle şeyler geçiyorsa benim önerim arkadaş kalmandır hatta dayanamıyorsan hislerinde arkadaşlığınıda bitirirsin.

Geri
Yukarı