Hoşlandığım kız

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi geceler. Okulun başından beri bir kızdan hoşlanıyorum. Kızla hem okulda hem de dershanede aynı sınıftayız. Onu ilk görme anım şöyle oldu. 11. sınıfa başlayacağım için eylül ayının başında okullar açılmadan dershaneye yazılmıştım. Dershanede de o sırada yaz kampı varmış ve devam ediyormuş ama ben sadece son 3 gününde gidebildim. Dershanede sınıflar iyiden kötüye doğru ayrılıyor ve sınıflar sınav sonucuna göre belli oluyor. Sınav sonucu iyi olan iyi sınıfa, kötü olan kötü sınıfa gidiyor. En iyi sınıf A, sonrasında C-D-F-G diye gidiyor. (Ben sayısal sınıfındayım, B ve E sınıfları eşit ağırlık.) Ben yeni yazıldığım için sınav olmadan direkt C sınıfına verdiler, zaten 3 gün sonra yaz kampının hemen bitiminden sonra yine sınav vardı. 3 gün boyunca C sınıfındaydım, kızla da orada tanışmıştım. Tanışma olayımız şöyle olmuştu. Bir tane hocamız beni görmüştü sen yeni mi geldin demişti, ben de evet hocam demiştim.

Sonra kendini tanıt diyince anlatmıştım işte şuralıyım, şu okula gidiyorum vb. gibisinden. Sonra kız önümde oturuyordu dedi işte sen de mi o okula gidiyorsun diye. Ben de işte evet falan dedim, sonra o da hangi sınıf falan dedi, ben E dedim ve aynı sınıfta da olduğumuzu öğrendik. Velhasıl kelam öyle başladı. Sonra ben 3 gün sonraki sınıf belirleme sınavı ile A sınıfa çıktım, o yine C sınıfında kaldı ne çıktı ne de düştü. Sonra okul açıldığında ilk haftalar biraz konuşmuştuk, bizim dershaneye gelen bir arkadaşım daha olduğunu öğrendik, üçümüz falan konuşuyorduk. Aradan biraz zaman geçince -neden olduğunu bilmiyorum- aramız bir değişik oldu birbirimize selam bile alıp vermiyorduk. Ben ondan bekliyordum vermiyordu, öyle olunca ben de ona vermiyordum.

O da benden mi bekliyordu bilmiyorum. Dershanede ise zaten hiç göremiyordum onların sınıfı alt kattaydı, hiç inmiyordum. Sonra 1-2 ay geçince dershanede bir sınıf belirleme sınavı daha yapıldı. Sınavım çok iyi geçmemişti düşerim diye bekliyordum, öyle de oldu C sınıfına geri düştüm. Kız yine C deydi, öbür arkadaşımız da C deydi yani üçümüz aynı sınıftaydık. Aynı sınıfta olunca arada bir yine konuşmaya başladık her ne kadar fazla olmasa da. Şuan da durum aynı ben yanına konuşmaya gitmesem kendisi hiç konuşmuyor. Bu arada evlerimiz yakın olduğu için aynı yoldan gidiyoruz metro ile. Ben kendi sınıfımdan bir arkadaşımla gidiyorum genelde, o da diğer sınıftan arkadaşları ile. Sık sık göz göze geliyoruz metroda son 1-2 haftadır. Sonuç olarak böyle. Normalde ben belli bir yaşıma kadar çok utangaç ve çekingen birisiydim, sadece karşı cinse değil herkese öyleydim. Ama liseye geçince bunu aşmıştım ama hala karşı cinse karşı bir çekingenliğim var. Bana ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kız kardeşim bu. İnsan yani. Normal konuşacaksın. Rahat olacaksın. Ama yılışık değil. Göz teması kuracaksın. Arada iltifat edeceksin. Ortak ilgi alanlarınızı bulun. Film, şarkı, kitap gibisinden. Dedikodu yapın. Denedim, işe yarıyor. Güzel olduğunu söylemek için en doğru zaman, o andır. Güzel şeyler için beklemeyin, elinizden kayıp giderler. Tecrübe edildi. Dürüst olun. Ama kırıcı derecede de değil. Güldürün kızı kahkaha attırın. Hoşçakal ve merhaba, günaydın gibi şeyleri eksik etme. Ve güler yüzle söyle. Arada çocukça davranabilirsin. Ama ölçülü olmak şartıyla. Bir de mesaj yaaya korkma. Mesajlarında yazım kurallarına dikkat et.

Bu önerdiklerimin tümü tecrübe edildi.

Geri
Yukarı