Hp 15-g035st oyun performansı nasıldır?

abdulsamet63

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sahip olduğum dizüstü bilgisayar hakkında yorum yapabilir misiniz ? Yeni aldım işlemcisi, ekran kartı nasıldır,? Isınma sorunu olur mu (çoğu HP marka leptopta ısınma sorunu varmış) oyun performansı nasıldır acaba? Henüz iyi bir oyun yüklemeye fırsatı bulamadım..

HP 15-g035st Dizüstü Bilgisayarı(J1S39EA)| HP® Türkiye

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle hayırlı olsun umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsın. Bileşenlere gelecek olursak işlemci AMD olduğu için intel' e göre biraz daha fazla ısı hissedeceksin bunun sebebi biraz daha fazla güç tüketmesi ve buna bağlı olarak daha fazla ısınması. A serisi işlemciler daha az enerji tüketirler ama intel işlemcilere göre yinede fazla. Oyun için veya ofis işleriyle uğraşırım dersen giriş seviyesi olduğu söylenilebilir. Ekran kartı maalesef giriş seviyesi şuan çıkan oyunları oynatabilecek düzeyde ama çok fazlasını beklemek hata olur. Neredeyse tüm laptoplar ısınır ilk başlarda anlamazsın ama iyi grafik isteyen oyunlarda veya normal kullanımda 3 aydan sonra ısıyı hissedersin bu gibi durumlarda yapabileceğin pek fazla seçenek olmaz macun yenilersin ve fanını temizlersin. Ben sizin yerinizde olsam şuan en azından GTX750m içeren bir dizüstü alırdım. Son olarak acaba ne kadara aldınız?

Hocam öncelikle hayırlı olsun umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsın. Bileşenlere gelecek olursak işlemci AMD olduğu için intel' e göre biraz daha fazla ısı hissedeceksin bunun sebebi biraz daha fazla güç tüketmesi ve buna bağlı olarak daha fazla ısınması. A serisi işlemciler daha az enerji tüketirler ama intel işlemcilere göre yinede fazla. Oyun için veya ofis işleriyle uğraşırım dersen giriş seviyesi olduğu söylenilebilir. Ekran kartı maalesef giriş seviyesi şuan çıkan oyunları oynatabilecek düzeyde ama çok fazlasını beklemek hata olur. Neredeyse tüm laptoplar ısınır ilk başlarda anlamazsın ama iyi grafik isteyen oyunlarda veya normal kullanımda 3 aydan sonra ısıyı hissedersin bu gibi durumlarda yapabileceğin pek fazla seçenek olmaz macun yenilersin ve fanını temizlersin. Ben sizin yerinizde olsam şuan en azından GTX750m içeren bir dizüstü alırdım. Son olarak acaba ne kadara aldınız?
1000 TLye alindi hediye geldi bana i5 işlemci ayarindadir diye satmislar ekran karti paylasimla toplamda 4096mb diyor crysis3 - pes13 gibi oyunlari rahat oynarsa yeterli olur benim icin.

Bu arada apu işlemci dayanikli olur mu acaba diger islemciler gibi uzun sure oyun oynamak bilgisayarın sürekli acik olması bi sikinti yaratir mi?

1000 TLye alindi hediye geldi bana i5 işlemci ayarindadir diye satmislar ekran karti paylasimla toplamda 4096mb diyor crysis3 - pes13 gibi oyunlari rahat oynarsa yeterli olur benim icin

Bu arada apu işlemci dayanikli olur mu acaba diger islemciler gibi uzun sure oyun oynamak bilgisayarın sürekli acik olması bi sikinti yaratir mi?

Pes13 tarzı oyunları oynatır ayarları kısarak bf4 tarzı oyunlarda olabilir. Açık kalma süresine pek birşey söylemek doğru olmaz ama sıkıntı olacağını zannetmem. Sadece bilgisayarı soğutucuyla kullanırsan ısı problemini azda olsa çözebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı