HP 15 laptop mavi ekran hatası

Periyox

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, laptop aldım HP markalı 5 gündür guncelleme vb yapıyorum Windows'ta ve HP asistansda yüklü. Şimdi 1 gündür açıyorum giriyorum şifre daha bismillah demeden aynı hep hatayı veriyor. Ondan sonra seçeneklerin hepsini denedim yok yine de çözülmedi. Yeniden format attım bugün Windows yükledim HP asistans vesaire güncelleme yaptım yeniden açtığımda devamlı mavi ekran yiyorum. Anlamadım. Donanımsal sıkıntı mı var? RAM'de filan çözemedim yeni bir de aldım bir hayırlı kullanamadım pişman olacak dereceye geldim be.

Dosya Ekleri

• IMG_20230309_183618.jpg
    IMG_20230309_183618.jpg
    73,6 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Öncelikle sakin olmanızı isteyeceğim. Ekranda görünen .sys uzantılı dosya Realtek ses sürücüsüne işaret ediyor.
Ancak daha net bir tespit için Dump dökümlerine ihtiyacımız var.

Oluştuysa dosyalarınızı paylaşmanızı isteyeceğim.

@Periyox

Son düzenleme:
Merhaba.

Öncelikle sakin olmanızı isteyeceğim. Ekranda görünen .sys uzantılı dosya Realtek ses sürücüsüne işaret ediyor.
Ancak daha net bir tespit için dump dökümlerine ihtiyacımız var.

Oluştuysa dosyalarınızı paylaşmanızı isteyeceğim.

@Periyox

Şu an girdim hocam bir sekil açıldı laptop HP asistans sildim oradan da güncelleme yapıyordum Windows Update'de sorun teşkil edebilir mi?

Öncelikle bana dosyalarınızı eğer oluştuysa atmanızı istiyorum.
Sonrasında bunu konuşuruz.

@Periyox

@Periyox dosyalarınız varsa neden paylaşmıyorsunuz? Konunuza benden başka yazan olacaksa ve onları da oyalayacaksanız konunuzu çözüme kavuşturmanız zorlaşabilir. Ben uyarımı yapmak istedim şahsen. Yapmanız gereken tek şey varsa dosyayı paylaşmak. Buradan memnun kalmazsanız zaten alternatif yerlerden konu açıp çözüm bulmaya uğraşırsınız illaki.

Son düzenleme:
Yanlış anladığım için özür diliyor ve hemen inceliyorum.
@Periyox inceleyemiyorum çünkü indirme linkiniz erişime açık değil.
Erişime açık hale getirmelisiniz.

Öncelikle bana dosyalarınızı eğer oluştuysa atmanızı istiyorum.
Sonrasında bunu konuşuruz.

@Periyox

@Periyox dosyalarınız varsa neden paylaşmıyorsunuz? Konunuza benden başka yazan olacaksa ve onları da oyalayacaksanız konunuzu çözüme kavuşturmanız zorlaşabilir. Ben uyarımı yapmak istedim şahsen. Yapmanız gereken tek şey varsa dosyayı paylaşmak. Buradan memnun kalmazsanız zaten alternatif yerlerden konu açıp çözüm bulmaya uğraşırsınız illaki.
Ben sorunu hp asıstanda oldugunu sandım guncelleme yaptıgı ıcınde orda fakat sılıp pc acmaya calıstım yıne mavı ekran verdi üst üste girmeyi deneyınce mavı ekran vermeden girebiliyom fakat şuan laptopu kapatıp açmayı denersem hata verir yine.

Yanlış anladığım için özür diliyor ve hemen inceliyorum.
@Periyox inceleyemiyorum çünkü indirme linkiniz erişime açık değil.
Erişime açık hale getirmelisiniz.

Şimdi deneyin efendim Desktop.rar .

Şimdi oldu :) Hemen indirip bakalım.

Sorun Realtek ses sürücüsü kaynaklı. Ön tespitimin doğru olduğu anlaşıldı.

Ses sürücüsü dışına başka bir etmen görmedim.
DDU programını indirip Realtek ses sürücünüzü silmenizi istiyorum.
Bu yazılımla ses sürücüsünü kalıntı kalmadan kaldırıyoruz.

Rehber normalde ekran kartı sürücüsü kaldırmak için ama aynı program üzerinde ses aygıtı seçip sürücüsünü silebiliyorsunuz.

HP sitesinden sürücüyü verebilirim ama daha önce oradan sürücü kurdunuz mu?
Kurduysanız eğer Technopat üzerinde olan sürücüyü vereceğim link olarak.

@Periyox

Son düzenleme:
Şimdi oldu :) hemen indirip bakalım.

Sorun Realtek ses sürücüsü kaynaklı. Ön tespitimin doğru olduğu anlaşıldı.

Ses sürücüsü dışına başka bir etmen görmedim.
DDU programını indirip Realtek ses sürücünüzü silmenizi istiyorum.
Bu yazılımla ses sürücüsünü kalıntı kalmadan kaldırıyoruz.

Rehber normalde ekran kartı sürücüsü kaldırmak için ama aynı program üzerinde ses aygıtı seçip sürücüsünü silebiliyorsunuz.

HP sitesinden sürücüyü verebilirim ama daha önce oradan sürücü kurdunuz mu?
Kurduysanız eğer Technopat üzerinde olan sürücüyü vereceğim link olarak.

@Periyox

Hocam şöyle öncelikle önceki konumda Wi-Fi sorunu oldu bahsedilgi üzere halleddim ondan sonra HP asistan yükledim ses sorunum cıktı şu anda var Realtek yok hoparlör arada da cızırtı veriyor ondan once yanlış olmazsa crack tarzı Realtek sürücüsü yükledim ondan kaynaklıda olabılır düzelsinde artık rahata eriyim efendim.

O zaman ben size HP üzerindeki sürücüyü vereyim onu kurun.
Önce sürücüyü indirin sonra da DDU programını.

Her ikisi de sisteme inmiş olsun. Güvenli Mod üzerinden de işlem yapmamız gerekebilir eğer çok fazla arka arkaya hata verirse.

6.2.9088.0 sürümünü vereceğim şimdilik. Eğer hata çıkarırsa en güncel sürücüyü deneriz.

Baktık hiçbir şekilde işe yaramıyor o zaman servise gönderirsiniz.

Sistemde şu an kurulu olan sürücüyü rehberini verdiğim DDU programı ile silin.
Siz ekran kartı yerine ses cihazını seçip Realtek ise Realtek sürücüsünü atıyorum Intel ise Intel sürücüsünü sileceksiniz.

Geri
Yukarı