HP 15 laptop mavi ekran hatası

Periyox

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, laptop aldım HP markalı 5 gündür guncelleme vb yapıyorum Windows'ta ve HP asistansda yüklü. Şimdi 1 gündür açıyorum giriyorum şifre daha bismillah demeden aynı hep hatayı veriyor. Ondan sonra seçeneklerin hepsini denedim yok yine de çözülmedi. Yeniden format attım bugün Windows yükledim HP asistans vesaire güncelleme yaptım yeniden açtığımda devamlı mavi ekran yiyorum. Anlamadım. Donanımsal sıkıntı mı var? RAM'de filan çözemedim yeni bir de aldım bir hayırlı kullanamadım pişman olacak dereceye geldim be.

Dosya Ekleri

• IMG_20230309_183618.jpg
    IMG_20230309_183618.jpg
    73,6 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman ben size HP üzerindeki sürücüyü vereyim onu kurun.
Önce sürücüyü indirin sonra da DDU programını.

Her ikisi de sisteme inmiş olsun. Güvenli Mod üzerinden de işlem yapmamız gerekebilir eğer çok fazla arka arkaya hata verirse.

6.2.9088.0 sürümünü vereceğim şimdilik. Eğer hata çıkarırsa en güncel sürücüyü deneriz.

Baktık hiçbir şekilde işe yaramıyor o zaman servise gönderirsiniz.

Sistemde şu an kurulu olan sürücüyü rehberini verdiğim DDU programı ile silin.
Siz ekran kartı yerine ses cihazını seçip Realtek ise Realtek sürücüsünü atıyorum Intel ise Intel sürücüsünü sileceksiniz.

Tamamdır hocam DDU programını sımdı ındırdım sımdıde bu verdigiiniz indirdim ilk şimdi sürücü olarak kaldırma hangisini yapıyım.

O zaman ben size HP üzerindeki sürücüyü vereyim onu kurun.
Önce sürücüyü indirin sonra da DDU programını.

Her ikisi de sisteme inmiş olsun. Güvenli Mod üzerinden de işlem yapmamız gerekebilir eğer çok fazla arka arkaya hata verirse.

6.2.9088.0 sürümünü vereceğim şimdilik. Eğer hata çıkarırsa en güncel sürücüyü deneriz.

Baktık hiçbir şekilde işe yaramıyor o zaman servise gönderirsiniz.

Sistemde şu an kurulu olan sürücüyü rehberini verdiğim DDU programı ile silin.
Siz ekran kartı yerine ses cihazını seçip Realtek ise Realtek sürücüsünü atıyorum Intel ise Intel sürücüsünü sileceksiniz.
Hocam Şimdi Realtek kaldırıp yeniden başlat yaptım açılırken sorun olmadı mavi ekran vermedi şimdi verdiginiz ses sürücüyü yüklüyom.

@KojiroHyuga04 .

Şimdi yükledim efendim karşıma birşey çıkmadı fakat sol alt ses simgeside hala x şeklinde baglı hoporler kulaklık yok diyor.

Son düzenleme:
Hoparlörler hakikaten arızalı olabilir mi acaba?

Açıkçası acaba kurulan sürücüler tam uyumlu değil mi? Bu da olabilecek bir ihtimal.

Hocam önceden başka vb sürcü yüklemeden once çalışıyordu sonra sildim eksik olabilir bence sürücü çogu yerdeki sürücülerede güvenmiyorum YouTube vb. yaptım pişman oldum.

Şu an laptopu kapatıp açacağım aynı hatayı verıyormı diye deneyeyim bu arada AMD Radeon Graphics laptop ekran kartsız programını yukledım sorun olmazsa.

Şu an böyle bu arada sürücü filan yukle miyim değil mi yeniden bozulmasını istemem efendim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230309_210753.jpg
    IMG_20230309_210753.jpg
    130 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20230309_210852.jpg
    IMG_20230309_210852.jpg
    234,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Kod 43 olmadığına sevindim. Biraz uğraştıracak bizi ama sürücüyü bir şekilde sisteme tanıtırsak ya da kurduğumuz sürücüyü DDU ile yine silip Update'in kendisinin sürücü kurmasına izin verirsek belki de çözeriz.

Peki hocam ben bugün halledemiycem yarın yapacağım aynı ses cihazı olarak DDU'dan sileceğim değil mi Windows Update bekleyeceğiz artık.

Öncelikle hocam merhaba bugün DDU'dan sildim ses sürücüsünü sonra geri yükledim sorun duzelti Realtek sürücüsü çalışıyor halde her şey için sağ olasın tekrardan büyük bir dertten kurtardınız beni.

@KojiroHyuga04

Son düzenleme:

Geri
Yukarı