HP 5zu98aa HDMI ile bağlanınca G-Sync otomatik aktif oluyor mu?

Absinthe 92

Hectopat
Monitörüm;

Monitör G-Sync ve F-Sync özelliklerine sahip. Ekran kartım RTX 2060. NVIDIA denetim masasında G-Sync özelliğinin açılması için DisplayPort ile bağlamamız gerekiyormuş. Monitör halihazırda G-Sync özelliğine sahipken HDMI ile bağlandığında G-Sync aktif oluyor mu? Yoksa G-Sync teknolojisini kullanabilmem için illa DisplayPort ile mi bağlamam gerekiyor.

Ek olarak; Monitör'ün üzerindeki tuşları kullanarak özelliklerine girdiğimde FreeSync aktif gözüküyor.

Son düzenleme:
Monitörüm;

Monitör G-Sync ve F-Sync özelliklerine sahip. Ekran kartım RTX 2060. NVIDIA denetim masasında G-Sync özelliğinin açılması için DisplayPort ile bağlamamız gerekiyormuş. Monitör halihazırda G-Sync özelliğine sahipken HDMI ile bağlandığında G-Sync aktif oluyor mu? Yoksa G-Sync teknolojisini kullanabilmem için illa DisplayPort ile mi bağlamam gerekiyor.

Ek olarak; Monitör'ün üzerindeki tuşları kullanarak özelliklerine girdiğimde FreeSync aktif gözüküyor.
Hocam merhaba monitör nasıl menmusunuz

Çok memnunum, çerçevesiz kenar olması inanılmaz fark ediyor. Eğer bu monitörü almazsanız kesinlikle çerçevesiz kenar alın.
Aslında monitör aldım msi g241 ama ölü piksel çıktı iade etmeyi düşünüyorum. Edersem de bunu alacağım ölü piksel dışında ips ekran bana biraz garip geldi çok sevemedim oyun oynamak için kullandığımdan olabilir

Monitörüm;

Hocam bu monitörü almayı düşünebilirim ben de. Ama bir şeyi anlamadım. Eğer G-Sync desteği varsa neden yazmıyor?

Nedenini bilmiyorum ancak resimde olduğu gibi direk monitörün üzerinde baskılı şekilde üretilmiş ürün. Display port aldım ve bağladım NVIDIA denetim masasında da aktif oldu G-Sync.
unnamed.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı