HP DV6-6C04ET Mac OS X Kurulumu

Merhaba arkadaşlar. İnternette ki bir çok yöntemi denedim 3 gündür Mac OS kurmaya çalışıyorum laptop'uma fakat bir türlü boot edemedim USB diskimi.

BIOS'umda da fazla bir ayar yok. Vt teknolojisi, ekran kartı seçimi ve boot ayarları 2 ayar daha var ama şu an aklıma gelmedi. Çok da önemli ayarlar değil gerçi diğer ayarlar. Secure boot falanda yok bios'um da.

3 Mavericks, 1 Mountain Lion denedim fakat yapamadım. Hack OS X (Mountain Lion)'ı Virtual Box'a kurabildim sadece. Bilgisayarda dvd'ye çektiğim imajda mac logosu geliyor.

Boot ekranında devam etmek için bir tuşa basın veya F8'e basın diye ingilizce bir yazı geliyor ama o ekranda takılıp kalıyor, devam etmiyor. İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler.

Everestten aldığım bilgiler:

• İlk geldiğinde Kurulu işletim sistemi Windows 7 Home Premium
  • Şu an kurulu işletim Sistemi Windows 8 Pro
  • Bilgisayar Türü ACPI x64 tabanlı kişisel bilgisayar (Mobile)
  • Anakart Adı HP Pavilion dv6 Notebook PC
  • BIOS Türü Insyde F.1C (01/23/13)
  • İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz
  • RAM 8 GB
  • DIMM1 - DIMM3 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) (5-5-5-14 @ 380 MHz)
  • Görüntü Bağdaştırıcısı Intel (R) HD Graphics 3000 (2108 MB)
  • Görüntü Bağdaştırıcısı Readon (TM) HD 7690M XT (2048 MB)
  • 64 bit x86 Uzantısı (AMD64, Intel64) Destekliyor
  • Hyper-Threading Technology (HTT) Destekliyor, Etkin
  • Turbo Boost Destekliyor, Etkin
  • Virtual Machine Extensions (Vanderpool) Destekliyor
  • Virtual Mode Extension Destekliyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerinizi yaptım fakat burdan ileriye gitmiyor takılıp kalıyor.

GbgAS72.jpg

- - - Güncellendi - - -

Biraz araştırdım ve şöyle bir kod buldum -v cpus=1 busratio=17 PCIRootUID=0 npci=0x2000 bu kodla aşağıda ki ekranda takılı kaldım.

H9YwY2z.jpg

Son paylaştığım fotoğrafta bluetooth klavye ve fareyi eklemek için bluetooth'u açın diyormuş. Orayı klavyeden rastgele tuşlara basarak geçtim ve kurulumu yaptım ilk önce güvenli modda açıldı. Sonra kodları deneye deneye sonunda normal açılışı da yaptım ama kod girmeden açılmıyor. Şu an sürücülerle başım dertte..
Denediğim kodlar:
-v cpus=1 busratio=17 PCIRootUID=0 GraphicsEnabler=Yes UseKernelCache=No -f -x npci=0x2000

Normal modda açtıktan sonra yapman gerekenleri bir hallet: Clover'ı harddiskine kur ve Clover Configurator (o kodları senin için otomatik yazabilir, tek tuşla bilgisayarı açabilirsin) indirip yükle.
FakeSMC.kext NullCPUPowerManagement.kext dosyalarının sağlamlığından ve güncelliğinden emin ol.
Diğer donanımlarına (ekran kartların !) göre kext ayarlarını da yaptıktan sonra sistemini restart et bakalım ne olacak...

MyHack ile yazdım flash'a Mavericks'i kurulum bittiğinde soru sorarak halleti fakesmc'yi ve açılıştaki boot olayını diski boot etti yani flash'ta ki boot ekranının aynısı geliyor flash takılı değilken. Ama emin olmak için son sürümlerine bakacağım tekrar.

Wireless sürücüsünü bulsam yeterli şimdilik diğerlerini bir şekilde hallederim her seferinde Windows'a geçip araştırmak can sıkıcı bir hal alıyor.

- - - Güncellendi - - -

Ne yaptıysam olmadı internet kaldıracağım sanırım. :\

Biraz geç oldu sanırım ama bende üç gün önce başladım 6010st bilgisayarıma kurmayı. Aynı ekranda ben de takıldım ve basit mantık yürüterek bir tane usb mouse taktım devam dedim klavye istedi onu da taktım devam ettim, kurulumu tamamladım.

Bilgisayarı ilk çalıştırırken yazdığın kodların hepsini kullanmana gerek olmayabilir, eğer sistemi kurabildiysen flash disk ile boot ettikten sonra boot esnasında Recep bey'in tarif ettiği gibi 1 tuşuna basıp ikinci boot seçeneğine girip oraya sadece cpus=1 yazıp bilgisayarı açabilirsin.

Böyle dene bende çalıştı. Ben şuan hangi boot'u maverick'e nasıl yüklesem onu araştırıyorum..
Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı