HP laptop şarjı doluyken kapanıyor

CesurR1

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. HP marka laptopum son günlerde bataryası dolu olmasına rağmen kendiliğinden kapanıyor, prize takılı iken bir anda hiçbir uyarı vermeden (şarjınız azalıyor gibi) aniden kapanıyor. Geri açtığımda ise %90'dan şarj olmaya devam ediyor. Pilin öldüğünü zannetmiyorum çünkü servisten geleli 1 yıl kadar oldu serviste bataryayı da değiştirmişlerdi.

Batarya yine de her an bozulabilecek bir donanım. Yani bilgisayarı aldıktan 1 ay sonra bile ne olacağı belli olmuyor. O nedenle sorun bataryada değil demeyin. Genelde bozulan bataryalar sistemin aklını karıştırıyor. Çünkü pili çıkarılabilen modeller hariç elektrik her zaman önce bataryadan geçerek sisteme verilir. SOrunun pilde olma olasılığı %90 kanımca.

Herkese merhaba. HP marka laptopum son günlerde bataryası dolu olmasına rağmen kendiliğinden kapanıyor, prize takılı iken bir anda hiçbir uyarı vermeden (şarjınız azalıyor gibi) aniden kapanıyor. Geri açtığımda ise %90'dan şarj olmaya devam ediyor. Pilin öldüğünü zannetmiyorum çünkü servisten geleli 1 yıl kadar oldu serviste bataryayı da değiştirmişlerdi.
Adaptörünüz bozulmuş olabilir., çalışıyormuş gibi gösteriyor ama yeterli gücü veremediği için kapanıyor. Umalım ki o adaptör bataryayı bozmuş olmasın. Benzer bir olayı ben de yaşadım ama bataryam zaten ölü olduğu için sadece bir tane adaptör alıp işi çözdüm.

Adaptörünüz bozulmuş olabilir. Çalışıyormuş gibi gösteriyor ama yeterli gücü veremediği için kapanıyor. Umalım ki o adaptör bataryayı bozmuş olmasın. Benzer bir olayı ben de yaşadım ama bataryam zaten ölü olduğu için sadece bir tane adaptör alıp işi çözdüm.

Adaptör sağlam onda sıkıntı yok hocam. Laptopu aldığımdan beridir onu kullanıyorum.

Batarya yine de her an bozulabilecek bir donanım. Yani bilgisayarı aldıktan 1 ay sonra bile ne olacağı belli olmuyor. O nedenle sorun bataryada değil demeyin. Genelde bozulan bataryalar sistemin aklını karıştırıyor. Çünkü pili çıkarılabilen modeller hariç elektrik her zaman önce bataryadan geçerek sisteme verilir. Sorunun pilde olma olasılığı %90 kanımca.

Batarya gömülü fakat içini açıp çıkartsam sıkıntı olur mu?

Adaptör sağlam onda sıkıntı yok hocam. Laptopu aldığımdan beridir onu kullanıyorum.

Hocam teknik bilginiz veya el yatkınlığınız yoksa mümkün oldukça laptop içini açıp bir şey sökmeyin. Benim bir tanıdık sökmek için zorlarken anakartta bobini kırıyor ve cihaz komple susuyor.

Son düzenleme:

Çıkartmanız hiç sağlıklı değil pili. Çıkartınca da bu sefer hiç çalışmayacaktır. Dediğim gibi büyük ihtimalle laptopunuz elektriği direkt fişten değil bataryadan alıyor. Çok büyük maliyetli zarara sebep olabilirsiniz. Servise gönderin.

Geri
Yukarı