HP laptop şarjı olmasına rağmen kendiliğinde kapanıyor

kynremree

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. HP marka laptopum son 3 haftadır bataryası dolu olmasına rağmen kendiliğinden kapanıyor, prize takılı kullanmak zorunda kalıyorum. Şarj %100 iken çıkarıyorum 80 civarı hiçbir uyarı vermeden (şarjınız azalıyor gibi) aniden kapanıyor. Prize takıp açtığımda ise %80'den şarj olmaya devam ediyor. Pilin öldüğünü zannetmiyorum çünkü yeni aldım. 1 yıl bile olmadı. Sizce bu durumu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Piliniz ölmüş olabilir 2 gün önce teyzemin cihazı da aynı tepkiyi veriyordu orijinal bataryasını yetkili servisten aldırıp takmıştım.

Bataryanızın ömrü bitmiş garantisi devam ediyor ise gönderin,etmiyor ise servisten ücretli olarak değiştirebilirsiniz.

Pili mi alalı 1 yıl oldu yoksa cihazı mı?
cihazı 0 olarak alalı 1 yıl oldu
Bataryanızın ömrü bitmiş garantisi devam ediyor ise gönderin,etmiyor ise servisten ücretli olarak değiştirebilirsiniz.
az önce baktım garantinin bitmesine 3 ay kalmış. Sorunun benden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Sizce servis ücretsiz bir şekilde yapar mı ?

cihazı 0 olarak alalı 1 yıl oldu

az önce baktım garantinin bitmesine 3 ay kalmış. Sorunun benden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Sizce servis ücretsiz bir şekilde yapar mı ?
Yapacaklarını düşünüyorum.Sonuçta alınalı 1 sene geçmemiş ve batarya ömrü neredeyse bitmek üzere batarya değişimi talebinde bulunurken bunları dile getirmenizde fayda var.Ne yazık ki bazı servisler kurnazlık yapabiliyor ses çıkarmayınca ve kesinlikle kontrolünü sağlamadan cihazı geri almayın orada şarjlayın ve test edin.

Geri
Yukarı