HP omen 15-DH0010NT nasıldır?

Hocam nedeni söyliyim.
2 ay içinde iki tane laptop almak zorunda kaldım.
İlk aldığım hp idi sorunlarla boğuştum ve satmak durumunda kaldım.(Zararı saymıyorum bile)
Sonra ise monster aldım ve şu anda çok memnunum.
Yaşadığım kötü tecrübeden dolayı.
Aldığınız modellerin testine baktınız mı? Yeni modellerinde ciddi bir ısınma sorunu yaşamadım. Her laptop ısınır. Yük altında ısınmayan laptop yoktur. Önemli olan bunun ciddi değerlere ulaşmaması. Ciddi değerlere ulaşıyorsa orada bir sıkıntı vardır. Aldığınız modeli atabilir misiniz acaba merak ettim.
Bizzat yaptığım test sonuçları da oraya koydum. Sizin değerler oradakilerden çok mu farklıydı? Gidipte 2-3 bin liralık laptop alıp zorlarsanız illaki ısınır. Ama ben yeni çıkan modellerinde ısınma sorunu yaşayana pek rastlamadım.

Sizi her HP konusunda hemen hemen görüyorum. HP ye karşı bu nefretinizi anlamıyorum. Gizli Monster çalışanı falan mısınız? Benim HP bilgisayar almak için açtığım konuda bile saçma sapan konuşmuştunuz.

Eki Görüntüle 458138

Laptop özelliklerim
İ5 9300H
GTX 1650
8 GB Ram

PUBG sıcaklık değerleri;

Eki Görüntüle 458139

Crysis 3 sıcaklık değerleri ;

Eki Görüntüle 458140

Testleri şimdi yaptım
Gizli monster çalışanı😂😂

Bu fiyata baska laptop modeli bulamadim demek Monster’a haksizlik olur. Ben de Hp cok dusunmustum ama Monster almistim. En buyuk etkeni 17” olmasiydi. Bu yeni modellerinde isinma sorununu hallettiler diye okumustum cogu yerde. Basarili bir cihaz. Gule gule kullan
Cevabınız için teşekkürler, monsteri tercih etmememin birinci nedeni 2 arkadaşımda olması. Cihazlara baktım sarj adaptörü bile fsp markası , kötü olduğundan değil tabide toplamacı bi anlayış var gibi geldi bana .. Tabi hp kendi üretiyor üretmiyor bilmem ama markasını basıyor üstüne.
ikinci nedeni ise monster'ın sitesinde suan 1660ti li model olmaması stoklarında , indirimi kaçırmayayım dedim.
Hayırlı olsun. Monster almamışsın iyi ki. Monster'ın anakart ve malzemesi kalitesiz çünkü.
teşekkür ederim.
Hayırlı olsun. HP ısınma sorunu tarihe karıştı artık.(yeni modellerde)
Umarım çözmüşlerdir , benim için ısınma olayı render alırken olabilir pek oyun oynayacağımı zannetmiyorum. cevabınız için teşekkürler.
Sizi her HP konusunda hemen hemen görüyorum. HP ye karşı bu nefretinizi anlamıyorum. Gizli Monster çalışanı falan mısınız? Benim HP bilgisayar almak için açtığım konuda bile saçma sapan konuşmuştunuz.

Eki Görüntüle 458138

Laptop özelliklerim
İ5 9300H
GTX 1650
8 GB Ram

PUBG sıcaklık değerleri;

Eki Görüntüle 458139

Crysis 3 sıcaklık değerleri ;

Eki Görüntüle 458140

Testleri şimdi yaptım
Çok iyi değerler güle güle kullanın
Üzüldüm hocam sizin adınıza , laptopunuzun sorunu neydi. HP garanti kapsamında halletmedi mi ?

Son düzenleme:
O laptobu oyun için aldıysanız yanlış karar vermişsiniz. 1050 ile oyun oynamak tam bir işkence. Ayrıca işlemci olarak da buradaki modelden geride. Ram 2x4 gb. SSD yok. Bunlar hep (-) yönleri. Kısacası bir oyun laptobu değil dediğiniz model. Bendeki GTX1650 ekran kartı da tam bir oyun kartı değil ama kabul edilebilir bir seviyede.

Cevabınız için teşekkürler, monsteri tercih etmememin birinci nedeni 2 arkadaşımda olması. Cihazlara baktım sarj adaptörü bile fsp markası , kötü olduğundan değil tabide toplamacı bi anlayış var gibi geldi bana .. Tabi hp kendi üretiyor üretmiyor bilmem ama markasını basıyor üstüne.
ikinci nedeni ise monster'ın sitesinde suan 1660ti li model olmaması stoklarında , indirimi kaçırmayayım dedim.

teşekkür ederim.

Umarım çözmüşlerdir , benim için ısınma olayı render alırken olabilir pek oyun oynayacağımı zannetmiyorum. cevabınız için teşekkürler.

Çok iyi değerler güle güle kullanın

Üzüldüm hocam sizin adınıza , laptopunuzun sorunu neydi. HP garanti kapsamında halletmedi mi ?
Isınmadan dolayı oyunlarda kitlenip donuyordu.
Hayır hocam sorun yok deyip gönderdiler.
Bende biraz daha para koyup monster tulpar t5 v19.1 aldım.

Gençler öncelikle iade ettim laptopu elime geçmeden , siparişten sonra baya araştırma yaptım aldığım notebook kasasıyla alakalı )1660ti-2060 ekran kartlı vb.) işlemci tam yükte olmadığı halde sıcaklık 95-98-99 ü görüyordu hep oyunlarda .. Ben render amacıyla sipariş geçmiştim muhtemelen işlemciyi tam yükte kullanacağım ve render bazen 1 saat belki daha çok sürecek. bu sürede bu sıcaklıklar dahada artacak ve sıkıntı yaratacak gibi düşündüm.. 100 derecede 1 saat çalışsa işlemci yanarmı bilmem ama paramı çöpe atmak istemedim. Black friday'de Asus laptoplardan bakacağım rog strix serisinden onları incelediğimde oyunlarda 75-85 en çok 90 ı gördüm oyununa göre... + bugün monster pc gördüm yeni alınmıştı 3-5 aylık boştayken bile kütüphanede rahatsız edici derecede fan sesi duyuluyordu.. Direk eledim kafamdan. Piyasada doğru düzgün laptop yok mu kafam baya karıştı. İlla masaüstü mü dizmek lazım bilemedim.. Her neyse herkese iyi akşamlar dilerim.

Gençler öncelikle iade ettim laptopu elime geçmeden , siparişten sonra baya araştırma yaptım aldığım notebook kasasıyla alakalı )1660ti-2060 ekran kartlı vb.) işlemci tam yükte olmadığı halde sıcaklık 95-98-99 ü görüyordu hep oyunlarda .. Ben render amacıyla sipariş geçmiştim muhtemelen işlemciyi tam yükte kullanacağım ve render bazen 1 saat belki daha çok sürecek. bu sürede bu sıcaklıklar dahada artacak ve sıkıntı yaratacak gibi düşündüm.. 100 derecede 1 saat çalışsa işlemci yanarmı bilmem ama paramı çöpe atmak istemedim. Black friday'de Asus laptoplardan bakacağım rog strix serisinden onları incelediğimde oyunlarda 75-85 en çok 90 ı gördüm oyununa göre... + bugün monster pc gördüm yeni alınmıştı 3-5 aylık boştayken bile kütüphanede rahatsız edici derecede fan sesi duyuluyordu.. Direk eledim kafamdan. Piyasada doğru düzgün laptop yok mu kafam baya karıştı. İlla masaüstü mü dizmek lazım bilemedim.. Her neyse herkese iyi akşamlar dilerim.
Kullandığım laptop seninkinin altında bir laptop olmasına rağmen AAA oyunlarda 85 dereceyi geçmedi. Oyunlarda hiç 90 dereceyi gördüğümü hatırlamıyorum. HP nin sıcaklık konusunda kötü bir üne sahip olduğu aşikar fakat bu geçmişte kalmış bir efsane artık. Ama karar yinede senin ben bir kaç önceki mesajda oyunlardaki ısı derecesinin fotoğraflarını koymuştum oradan da bakabilirsin. Kullandığım laptop modeli: HP Pavilion Gaming 15

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı