HP Omen 15 RTX 2070 Max-Q düşük FPS ve yüksek CPU sıcaklığı

Bütçe
13500
Ekran kartı driverını DDU ile silip yeniden kurar mısınız? İşlemci çekirdekleri yük altında hangi hızda çalışıyor? Ekran kartı bellek hızı 5500 olarak gözüküyor. Ben RTX 2070 Max Q kartı için 11000 MHz'de çalışması gerek diye biliyorum. DDU'yu silip kurduktan sonra, MSI Afterburner programını yükleyip (Programı da açın tabi. :) ) ekran görüntüsü atar mısınız?

Son düzenleme:
Ekran kartı driverını DDU ile silip yeniden kurar mısınız? İşlemci çekirdekleri yük altında hangi hızda çalışıyor? Ekran kartı bellek hızı 5500 olarak gözüküyor. Ben RTX 2070 Max Q kartı için 11000 MHz'de çalışması gerek diye biliyorum. DDU'yu silip kurduktan sonra, MSI Afterburner programını yükleyip (Programı da açın tabi. :) ) ekran görüntüsü atar mısınız?
DDU yazılımı ile ekran kartı sürücüsü silip son sürümü yeniden kurdum ve birşey değişmedi. Yapmış olduğum testler:

mc.png

Yaklaşık 5 dakika Minecraft RTX oynadım ve sonuçlar aynı. GPU ortalama %70 kullanıyor ve memory speed ise 5500'i geçmiyor. İnternette araştırdığımda maksimum 12000 e kadar çıkabildiği yazıyor.

furmark score.pngWhatsApp Image 2021-04-25 at 16.08.24.jpeg

Furmak sonuçlarım ise bu şekilde. Burda da memory speed 5500'i geçmedi fakat GPU kullanımı ortalama %98 idi.

cpu.png

Intel XTU programından 5 dakika stress testine soktum ve işlemci hızı 4.20 ghz yi geçmedi normalde max 5.0 ghz kadar çıkması gerekiyor. İşlemci kullanımımda düşük. (Testi kapattıktan sonra boşta işlemci hızı 4.5-4.7 ghz lere kadar çıkıyor ama)

Bunların sebebi ne olabilir? Neler yapmam gerekiyor?
@@curiousoftech
Yardımcı olabilecek var mı? Ona göre cihazı iade etmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı