HP Pavilion 15-BC018nt M.2 SSD desteği

EvrimK

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, HP marka, 15-BC018nt model bilgisayarıma M.2 SSD takmak istiyorum. İnternette araştırdığım kadarıyla NVMe M.2 veya SATA M.2 takabilirim. Fakat, bir yerde bir yazı okuyorum yalnızca SATA uyumludur diyor, başka biri yalnızca NVMe uyumludur diyor. Kafam karıştı iyice. Tam artık buldum, bunu alayım dediğim an bir başka fikir çıkıyor. Bilgisayarın internet sitesinden özelliklerinin bir kısmının resmini aşağıya ekledim. Ben en son, WD Blue SN550 NVMe SSD modelini uygun görmüştüm ama şimdi de ya yerine oturmazsa diye içimde kaldı. Tırnak farklılıkları yüzünden sipariş vermedim. Birinin çift tırnağı var diğerinin tek tırnağı - ek olarak, daha önce hiç M.2 SSD almadım, kusura bakmayın o yüzden sormak zorunda kaldım- sizce, bu dediğim (WD Blue SN550 NVMe SSD) SSD'yi alayım mı? Siz ne önerirsiniz? YouTube da videolarına çok baktım ama bir türlü benim bilgisayarın modelinden kimse video çekmemiş. PC'nin içerisine açıp bakmayı düşündüm de henüz açmak istemiyorum. Bir de 2280 mm sanırım, ben o şekilde araştırmıştım, umarım yanılmamışımdır, teşekkürler. -bu yazıyı da uykuluyken yazdım. Umarım noktalama, yazım ve anlamsız sözcük kullanıp anlamsız cümle kurmamışımdır. Tekrar teşekkürler -

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    171,3 KB · Görüntüleme: 73
Hocam anakart modelinizi bilgisayar üzerinden bakarak söyler misiniz? Çalıştır kısmına msinfo32.exe ya da DxDiag yazın oradan bakın. CPU-Z indirip görebilirsiniz. Kesin emin olmak için CPU-Z'den de kontrol edin. Anakartı öğrenin ki M.2 desteği var mı kontrol edelim.

Geri
Yukarı