HP Pavilion DV6 ısınınca kapanıyor

cancan3611

Hectopat
Daha fazla  
Hp pavilion dv6 marka pc kullanıyorum. Oyun oynarken çok fazla ısınıyor ve kapanıyor. Daha önce tamire yollamıştım. Sorun çözülmüştü. Fün format attırdım ve tekrar oyuna girdiğimde sorun tekrarlanmaya başladı. Sorun nerede olabilir? Bıostan düzeltilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen içi tozlanmıştır, fanını temizletip,termal macununu yeniletirseniz ısınma sorunu çözülür. Oyun oynarken yine ısınır ama çok daha az ısınır.

Birde pc en ilk acılışta ne kadar ısınıyor? Ona bak. Bios'tan genel de maksimum pc 80 c'nin üzerindde kapanır. Fanına bağlı tabi ki de. Bazi pc'ler 90 nı vuruyor. Yani kenan1234 kardeşimin dediği gibi fanlarını temizleyip dene.

Herkes söylemiş termal macun ve iç fan temizliği... Bunun dışında makinenin altına soğutucu kullanın. Hava kanalları yetersiz, olabildiğince serin ortamda kullanın makineyi...

Yardımlarınız için teşekkürler fanı temizleyip termal macunu yenileyince sorun çözüldü. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı