HP Pavilion RTX 3050 laptopa RAM önerisi

cityofscience

Decapat
Daha fazla  
Merhaba değerli arkadaşlar,

HP Pavilion 8 GB notebook ürünümün 8 GB olan(4+4 çift kanal) RAM'ini 16 GB yükseltmek istiyorum sistemimle uyumlu çalışabilecek RAM önerilerinizi yazarsanız çok memnun olurum.

Sistem özelliklerim:

Hafıza: 4gbx2 Micron tecnologhy 3200MHz.
İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i7-11370H @ 3.30GHz
Grafik1: NVIDIA GeForce RTX 3050 laptop GPU.
Grafik2: Intel(R) ıris(r) Xe Graphics.
İşletim sistemim: Windows 11 Home 64 Bit version: 22621.1485

Herkese iyi sosyaller.

Son düzenleme:
  1. Crucial 8 GB DDR4-3200 SO-DIMM RAM (CT8g4sfra32a)
  2. Kingston 8 GB DDR4-3200 SO-DIMM RAM (KCP532SD8/8)
  3. Corsair 8 GB DDR4-3200 SO-DIMM RAM (cmsx8gx4m1A3200C20)
  4. G.Skill Ripjaws 8 GB DDR4-3200 SO-DIMM RAM (F4-3200C22S-8grs
Bunlar sisteminle uyumlu dostum.

2 adet bundan alabilirsin.

2 adet bundan alabilirsin.

Birde aklıma takılan bir konu yukarda özelliklerini belirttiğim sistemim aynı oyunlarda ilk zamanlar oyun örneği vereyim: Darksiders Genesis oyununda 100 üstünde Fps verirken şuan 60 70 arası Değerler gördüm. Bu gözlemlediğim diğer bazı oyunlarda aynı şekilde gerçekleşti. Bunun sebebi ne olabilir? oyun optimizasyonu veya güncel olmayan sürücülerlede alakalı değil.

Bir de aklıma takılan bir konu yukarıda özelliklerini belirttiğim sistemim aynı oyunlarda ilk zamanlar oyun örneği vereyim: Darksiders Genesis oyununda 100 üstünde FPS verirken şu an 60 70 arası Değerler gördüm. Bu gözlemlediğim diğer bazı oyunlarda aynı şekilde gerçekleşti. Bunun sebebi ne olabilir? Oyun optimizasyonu veya güncel olmayan sürücülerlede alakalı değil.

Isınma durumu nedir? Throttle yiyorsa olabilir.

Isınma durumu nedir? Throttle yiyorsa olabilir.
Isınma durumu çok ilginç. İlk zamanlar 88 89 gibi sıcaklıklara ekran kartı çıkmıyordu. Şu an neredeyse oyun ayırmaksızın ekran kartı kullanan oyunlarda 88 89 gibi rakamlarda gidip geliyor 90 görmedi henüz,ancak 88 derecede genelde sabitleniyor her oyunda. İşin dahada ilginci ekran kartı istemeyen basit bir oyunda ilk zamanlar örnek veriyorum 80 derecelere hiçbir zaman çıkmamış kart bu oyunda 84 88 arası gidip geliyor. "Throttle yiyiyorsa" derken ne demek istediniz? ne yapmam gerekiyor aydınlatırsanız sevinirim, çünkü sistemim oyuna ilk girdiğimde yüksek değer verirken bu düşüş belli bir süre sonra oluyor. Asssin's creed oyunlarındada bu oluyordu.

Geri
Yukarı