HP Pavilion TG01-2037NT sistemde Windows 10 USB'si görünmüyor

Murat SarIceeix

Decapat
Daha fazla  

Linkteki ürünü aldım. 8 GB USB'ye Rufus ile Windows 10 attım. Boot ayarlarını yaptım ettim, sıralamayı da değiştirdim. F9 ile Boot Manager'e giriyorum ama USB görünmüyor. Var mıdır bir çözümü? Video izledim, denemediğim şey kalmadı. Buradaki rehbere göre yaptım. HP ekranı FreeDOS ile geliyor sonra komut ekranı ile son buluyor.

5e62ded0-5e38-4e5c-b748-d7b35ad154c2.jpg
6d7e14da-f1be-4e8e-a9e5-7a6897640bc4.jpg
02428665-75c9-4cf2-9a8c-fc17873bde9c.jpg
c43b87bf-6216-4409-b04a-057fa89ca891.jpg

Hocam sabit diski ve flash belleği BIOS'ta görebiliyor musunuz? Boot sırasında sabit diski göremedim. Normalde olması gerekmiyor mu? Orada yoksa bile BIOS'ta ilgili konumda görebilmeniz gerekiyor.

UEFI kurulum için normalde doğru ayarlanmış bir flash bellek takıldığında, boot sırası ayarlanıp Secure Boot da kapatıldığında yükleme işlemine geçebilmeniz lazım. Birkaç yerde Rufus üzerinden bölümleme GPT olarak seçilmediğinde UEFI kurulumlarda çalışmadığı söylenmiş. Eğer zaten öyle yaptıysanız başka bir USB portuna takmayı deneyin. Yanlışım olduysa affola, umarım işinize yarar.

Hocam sabit diski ve flash belleği BIOS'ta görebiliyor musunuz? Boot sırasında sabit diski göremedim. Normalde olması gerekmiyor mu? Orada yoksa bile BIOS'ta ilgili konumda görebilmeniz gerekiyor.

UEFI kurulum için normalde doğru ayarlanmış bir flash bellek takıldığında, boot sırası ayarlanıp Secure Boot da kapatıldığında yükleme işlemine geçebilmeniz lazım. Birkaç yerde Rufus üzerinden bölümleme GPT olarak seçilmediğinde UEFI kurulumlarda çalışmadığı söylenmiş. Eğer zaten öyle yaptıysanız başka bir USB portuna takmayı deneyin. Yanlışım olduysa affola, umarım işinize yarar.
Hocam SSD var bir tek o görünüyor GPT olarak seçili niye olmuyor anlamadım gitti ya USB'de mi bir sıkıntı var diye düşünüyorum yarın yenisini alacağım öyle deneyeceğim bir de.

Bir de o şekilde deneyin hocam. Rufus üzerinden bütün ayarlamaları baştan yapıp bir format diski oluşturun. Normalde bootable bir disk olmasa bile BIOS'ta görebilmeniz lazım aygıt olarak.

Geri
Yukarı