HP-Pavilion15 Laptop fan sürekli takılıyor

SinanMutlu

Hectopat
Arkadaşlar elimde HP-Pavilion15 var 2015'de almıştım hiçbir sıkıntısı yoktu ama sonra bilgisayar fanından sesler gelmeye başladı bilgisayarcıya götürdüm içini temizledi ama hala geçmedi sonra başka bir bilgisayarcıya götürdüm sorun çözüldü ama ısınma sorunu başladı fan ara sıra duraklıyor bazen ise çalışmıyor (özellikle LoL oynarken) bunu çalıştırmanın bir yolu var mıdır?

fan da sıkıntı var belirli bir devirden sonra durma yaşıyorsun gibi görünüyor. Tekrar tamirciye götürüp fandaki sorunu bulmalarını yada değiştirmelerini iste.

Temizlediklerinde fanı dağıtıp topladılar mı?

Fanı laptoptan çıkardı ve fırça ile temizledi bir kabloyu yanlış takmış olabilir mi?

Yanlış takamaz soket giriş yönü var oturmaz. Yanlış bir yere taktığını varsayarsak çalışmaz ya da sürekli aynı hızda çalışır böyle bir imkan yok zaten.
Fan ısınınca duruyor doğru anlıyorumdur umarım.

İnernette dolaşırken ara sıra duruyor ara sıra dönmeye başlıyor bunun ne tür bir çözümü vardır HP forumlarına bakıyorum şu an BIOS güncellemeyi deniycem.
Bilgisayar fanı şu an tamamen dönüyor ama aşırı yavaş ve saat gibi sesle çıkarıyor. Bilgisayarın içini açıp iyice bakacağım olmazsa tamire göndercem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı