HP Pro H57 BIOS güncelleme sonrası ekrana görüntü gelmiyor

abdullah5141

Centipat
Daha fazla  
MS-7613 - HP Pro H57 1156p marka bir anakartım var. BIOS güncelledim fakat kasayı çalıştırdığım zaman uzun süre çalışmış olmasına rağmen kasaya görüntü gelmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios güncelleme sırasında bir kesinti oldu mu ?
Kasayı komple kapatın ve kapalı durumdayken güç tuşuna 6-7sn basılı tutun. İçerisindeki statik elektrik boşalsın ve tekrar deneyin
Yine olmazsa kasayı söküp ramleri çıkarın ve ramları tek tek takarak görüntü almayı deneyin.

Güncelleme sırasında pc kapanma, elektrik kesintisi vs. şeyler olduysa durum kötü demektir. Umarım yardımcı olur önerilerim.

BIOS güncelleme sırasında bir kesinti oldu mu?
Kasayı komple kapatın ve kapalı durumdayken güç tuşuna 6-7sn basılı tutun. İçerisindeki statik elektrik boşalsın ve tekrar deneyin
Yine olmazsa kasayı söküp RAM'leri çıkarın ve RAM'ları tek tek takarak görüntü almayı deneyin.

Güncelleme sırasında PC kapanma, elektrik kesintisi vs. şeyler olduysa durum kötü demektir. Umarım yardımcı olur önerilerim.

HAYIR hiç bir şekilde NE ELEKTRİK KESİNTİSİ OLMADI HATTA GÜNCELLEME BİTİP YENİDEN BAŞLADIĞINDAYSA KASAYA GÖRÜNTÜ GELDİ AMA KASA KOMPLE AÇILMIYORDU BIOS'a GİRİP BIOS'u DEFAUL ETTİM YANİ FABRİKA AYARLARINA TEKRAR DÖNDİRDÜMKİ BIOS DOSYASI SIKINTILI diye KASA 2 KERE BAŞLATTIĞIMDA GÖRÜNTÜ GELDİ AMA DAHA SONRA LARINDA İSE hiçbir ŞEKİLDE GELMEDİ KOMPLE ANAKARTI SÖKTÜM Power hard disk RAM AKLINA NE GELİRSE BIOS PİLİNİNİDE SÖKTÜM 2 SAAT TE BEKLEDİMGÖRÜNTÜ YOK BU CMOS MU YAPAMADIM acaba RESİMDEKİ KIRMIZI DAİRE İÇİNE ALINAN JUMPERLAR JUMPER LARIN YERİYLE OYNADIM 3'ÜNÜNDE acaba yanlış YERLEREMİ TAKTIM KENDİ YERİNE DEĞİL MİYDİ acaba

Dosya Ekleri

• H1.jpg
    H1.jpg
    217,4 KB · Görüntüleme: 3
  • H2.jpg
    H2.jpg
    250 KB · Görüntüleme: 8

Geri
Yukarı