HP TouchSmart 520-1200et Mavericks 10.9 Kurulum Sorunu

Arkadaşlar sanırım sorun benim biosun uyumsuz olması, aşabilirmiyiz bilmiyorum ama nasıl emin oldun derseniz, hazırladığım 2 farklı flash diski (bu arada Niresh, iATKOS ML3U ve Technopattaki raw imajını olmak üzere hepsini denedim) farklı bir bilgisayarda taktığım zaman flash boot ediyor ve kurulum ekranına düşüyor, bios ekran görüntülerini önceki mesajlarımda göndermiştim bakıp yardım edebilecek arkadaş varsa sevinirim.

Biostan Uefi kapatıp Legacy moda alıyorum, fakat ilginç bir şekilde yine Grub ekranı geliyor, Grub sabit diskin MBR'ye yazıldığı için oraya geçiyor sanırım ama anlayamadığım aynı flash disk başka bir makinada boot ederken bu cihazda boot etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an makinada UEFİ üzerinden boot edilen Ubuntu mevcut problem bu mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hazırlamış olduğum usb belleği, işyerimde olan başka bir arkadaşın bilgisayarında denedim sonuç başarılı idi, usb boot etti. Deneme yaptığım cihazda HP ve benzer bir anakart ve h61 yonga setine ve benzer bir biosa sahip, tüm bunları gözönüne alınca aklıma gelen şey evimdeki pc de ubuntu kurulu ve ubuntu kurulumundan sonra açılışı düzelmek için bootrepair programı ile açılışı düzenlemek zorunda kalmıştım. bootrepair programını linki şu ;
Managing EFI Boot Loaders for Linux: Repairing Boot Repair
Acaba bu programdan kaynaklanan bir sorunmu yaşıyorum sizce ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı