HP Victus 15 Valorant'ta GPU sıcaklığı 76 derece oluyor

trentwoarm

Femtopat
Daha fazla  
Valorant'ta antrenman modundayken GPU sıcaklığım 76 dereceyi gördü çok fazla değil mi?
Çünkü laptopum HP Victus 15-FA1035NT RTX 4050 75W ve alalı 7 ay oldu henüz teknik veya donanımsal bir sıkıntıdan ziyade yazılımsal olduğunu düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-20 122627.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-20 122627.png
    132,4 KB · Görüntüleme: 24
51W çekerken 73 derece olması fazla geldi, bende de aynı cihazın 3050 Ti olanı var, bakımları yeni sayılır, kendim yaptım kaliteli bir macun ile. 50W falan çekerken 65 derece civarı takılıyor ortam sıcaklığına göre.

51W çekerken 73 derece olması fazla geldi, bende de aynı cihazın 3050 Ti olanı var, bakımları yeni sayılır, kendim yaptım kaliteli bir macun ile. 50W falan çekerken 65 derece civarı takılıyor ortam sıcaklığına göre.
Üstüne, HP Victus'lu cihzların işlemci ve ekran kartında power limit oluyor, CPU ve GPU birimi belirli bir W aralığında sabitleniyor. Power Limit olmasına rağmen bile fazla bir değer.
1713610071455.png

Üstüne, HP Victus'lu cihzların işlemci ve ekran kartında Power limit oluyor, CPU ve GPU birimi belirli bir W aralığında sabitleniyor. Power limit olmasına rağmen bile fazla bir değer.
Eki Görüntüle 2173570

Izgara sistemi de var extra olarak normal bir laptoptan daha az ısınır ve ayrıca stantı yüksek bir soğutucu kullanıyorum 4-5 derece etki ediyor o da hemen hemen.

Bir de Valorant'ın işlemciye daha fazla yük bindirmesi gerekmiyor mu?
GPU utilazasyonu yüzde 90'ı rahat görürken CPU yüzde 50'yi hiç görmüyor.

Izgara sistemi de var extra olarak normal bir laptoptan daha az ısınır ve ayrıca stantı yüksek bir soğutucu kullanıyorum 4-5 derece etki ediyor o da hemen hemen.

Bir de Valorant'ın işlemciye daha fazla yük bindirmesi gerekmiyor mu?
GPU utilazasyonu yüzde 90'ı rahat görürken CPU yüzde 50'yi hiç görmüyor.

Hangi ayarlarda bu kullanımlara ulaşıyor?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı