Çözüldü HP Victus 16 fanlar 5000 RPM'de kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wixner

Picopat
Daha fazla  
Laptopum HP Victus 16 Omen Gaming Hub'tan fan ayarı yaptım grafik ayarladım ama manuelde olsun otomatikte olsun fanlar 5000RPM oldu mu uzun süre değişmiyor 5000 RPM'de kilitleniyor kilitlendiği zaman oyunu kapatsam bile 10 dakika falan 5000 RPM'de sabit kalıyor bunun çözümünü bilenler var mı?

Çözüm
Reis düzeltebildin mi sorunu bende hala aynı ve bugün oyundayken fan gene takılmıştı sonra şu hatayı verdi.

Ben Omen Gaming Hub'ta balanced modunu kullanıyordum ardından performance moduna aldım ve sorun cözüldü şu anlık takılma yapmıyor. O hatanın ne oldugunu bilmiyorum.
2 gün önce bende aldım soğutucu, sıcaklık değerleri güzel. Fan sesi oyun zevkinin önüne geçiyor biraz. O sıkıntı sadece.

Ben kulaklık takınca fan sesleri çok duyulmuyor kulaklığın gürültü engelleme özelliği olması çok önemli.

2 gün önce bende aldım soğutucu, sıcaklık değerleri güzel. Fan sesi oyun zevkinin önüne geçiyor biraz. O sıkıntı sadece.

Isı değerleri çok yüksek değil ama klavye bayağı sıcak oluyor elimi tuttuğumda sizde de öyle mi?

Ben laptopun klavyesini kullanmıyorum size de tavsiye etmem çünkü bozulursa daha çok sıkıntı o yüzden harici bir klavye almanızı önerebilirim.

Ben kulaklık takınca fan sesleri çok duyulmuyor kulaklığın gürültü engelleme özelliği olması çok önemli.

Ben laptopun klavyesini kullanmıyorum size de tavsiye etmem çünkü bozulursa daha çok sıkıntı o yüzden harici bir klavye almanızı önerebilirim.
Reis düzeltebildin mi sorunu bende hala aynı ve bugün oyundayken fan gene takılmıştı sonra şu hatayı verdi

Dosya Ekleri

• IMG_20231127_035321.jpg
    IMG_20231127_035321.jpg
    341,4 KB · Görüntüleme: 44
Reis düzeltebildin mi sorunu bende hala aynı ve bugün oyundayken fan gene takılmıştı sonra şu hatayı verdi.

Ben Omen Gaming Hub'ta balanced modunu kullanıyordum ardından performance moduna aldım ve sorun cözüldü şu anlık takılma yapmıyor. O hatanın ne oldugunu bilmiyorum.

Çözüm
Ben 1 hafta boyunca balanced modda kullanıyordum ardından performanceye aldım ve düzeldi şu an takılı kalmıyor.
Evet performansta takılı kalmıyor ama bir farkı yok normalde balance modda 4000lerde dönmesi gerekirken 5000 dönüyor performansa alıncada 5600-5800 dönüyor

Bunun çözümü yok mu ya balance da ne güzel sessiz dönüyordu şimdi 5000 e takılı kalıyor fazla ses yapıyor

Evet performansta takılı kalmıyor ama bir farkı yok normalde balance modda 4000'lerde dönmesi gerekirken 5000 dönüyor performansa alınca da 5600-5800 dönüyor.

Bunun çözümü yok mu ya balance da ne güzel sessiz dönüyordu şimdi 5000'e takılı kalıyor fazla ses yapıyor.

Ben onun ayarını yaptım grafik var ayarlarda mesela 50 derece oldu mu yüzde 40'ını acıyor.

Geri
Yukarı