HP Victus 16 i5 14500HX RTX 4060 vs MSI Katana 17 RTX 4070 i7-13620H

Bütçe
40.000 ile 50.000 arası

ibrahim2

Femtopat
Daha fazla  
HP Victus 16-R1056NT 9J258EA i5-14500HX 16 GB 1 TB SSD RTX4060 16.1 laptopu çok öneriyorlar ama ben HP markasının iyi olduğunu sanmıyorum. 40.000 TL fiyatı var. işlemci iyi, ekran kartı iyi ama kasa kalitesi çok iyi gelmedi gözüme. klavyedeki RGB renkleri ve kalitesi hoş değil. MSI Katana 17 var RTX 4070'li modeli ama 105 watt TDP'si var, i7 13620H işlemcisi var. 10 bin TL koyup MSI katana 17 mi akayım yoksa HP Victus 16 mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi arasında düşünmeden Victus alın. TR'ye şu ana kadar gelenler HX işlemcili oldu 14. nesil için, HX olmayan görmedim galiba. UV ile gayet adam oluyor yani Victus'lar. 50.000 TL'ye Katana gibi bir çöp almayın. Ekstra öneri isterseniz çok net önerim Nitro 16 olur;

Muazzam 2K ekran ve 140W RTX4070. eksiksize yakın bir model.

İkisi arasında düşünmeden Victus alın. TR'ye şu ana kadar gelenler HX işlemcili oldu 14. nesil için, HX olmayan görmedim galiba. UV ile gayet adam oluyor yani Victus'lar. 50.000 TL'ye Katana gibi bir çöp almayın. Ekstra öneri isterseniz çok net önerim Nitro 16 olur;

Muazzam 2K ekran ve 140W RTX4070. eksiksize yakın bir model.

Acer'in malzeme kasa tarafından pek kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Attığınız linkteki Acer Nitro 16'nın R7 7840HS'nin i5 14500HX'den daha kötü olduğunu biliyorum. Bir de katana serisine neden herkes çöp diyor neden?

Acer'in malzeme kasa tarafından pek kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Attığınız linkteki Acer Nitro 16'nın R7 7840HS'nin i5 14500Hx'den daha kötü olduğunu biliyorum. Bir de katana serisine neden herkes çöp diyor neden?

Nitro 16 kasasının ve yeni Acer modellerin malzeme kalitesi gerçekten iyi. Markadan ziyada model bakmanız lazım. Bakınca MSI güzel gibi görünüyor ama bakınca berbat soğutma, düşük watt değerleri, dandik bir plastik kasa gibi Katana sersini markadan soğutuyor. Mesela GF63 Thin modeller de öyle. İşlemci kısmına gelirsek kağıt üstünde 7840HS'den iyi bir işlemci fakat her işlemci her cihaz içinde aynı performansı vermez. UV ile Victus işlemci için öne geçebilir fakat aşırı bir fark olmaz. Nitro 16 modelin öne çıkanlarını yazmak gerekirse, 2K 165Hz çok kaliteli bir panel, RTX4070, sıvı metal destekli güzel bir soğutma. Rakiplerine göre daha yüksek kalite bir para. RGB klavyesi gayet güzel ve 90wh batarya sunuyor. Bu artılar Nitro 16'yı rakipsize yakın yapıyor bütçe içinde. Çöp Katana modelin hiçbir artısı yok, eksisi çok. Victus eğer işlemci lazımsa düşünülür ama Nitro 16 bu kadar artı sağlarken ben yanaşmazdım.

Nitro 16 kasasının ve yeni Acer modellerin malzeme kalitesi gerçekten iyi. Markadan ziyada model bakmanız lazım. Bakınca MSI güzel gibi görünüyor ama bakınca berbat soğutma, düşük watt değerleri, dandik bir plastik kasa gibi katana sersini markadan soğutuyor. Mesela GF63 Thin modeller de öyle. İşlemci kısmına gelirsek kağıt üstünde 7840HS'den iyi bir işlemci fakat her işlemci her cihaz içinde aynı performansı vermez. UV ile Victus işlemci için öne geçebilir fakat aşırı bir fark olmaz. Nitro 16 modelin öne çıkanlarını yazmak gerekirse, 2K 165Hz çok kaliteli bir panel, RTX4070, sıvı metal destekli güzel bir soğutma. Rakiplerine göre daha yüksek kalite bir para. RGB klavyesi gayet güzel ve 90wh batarya sunuyor. Bu artılar Nitro 16'yı rakipsize yakın yapıyor bütçe içinde. Çöp katana modelin hiçbir artısı yok, eksisi çok. Victus eğer işlemci lazımsa düşünülür ama Nitro 16 bu kadar artı sağlarken ben yanaşmazdım.

Cevabınız için teşekkür ederim. HP Victus 16'nın ne gibi eksileri vardır sizce? Yani soğutması ve ekran kartı performansı iyi midir?

Cevabınız için teşekkür ederim. HP Victus 16'nın ne gibi eksileri vardır sizce? Yani soğutması ve ekran kartı performansı iyi midir?

Yeni 14.nesil HX işlemciler ve değişen paneli ile fena değiller. Soğutması Nitro 16 kadar olmasa bile fena değil. Alınmaz değil ama bütçe içinde RTX4070 bulunan Nitro 16 varken almamak mantıklı olmaz. Size kalmış elbette. Oyun için bakıyorsunuz herhalde.

Yeni 14.nesil HX işlemciler ve değişen paneli ile fena değiller. Soğutması Nitro 16 kadar olmasa bile fena değil. Alınmaz değil ama bütçe içinde RTX4070 bulunan Nitro 16 varken almamak mantıklı olmaz. Size kalmış elbette. Oyun için bakıyorsunuz herhalde.

Evet oyun için bakıyorum. Performansı iyi soğutması iyi ve oyunlarda FPS konusunda beni üzmeyecek bir cihaz bakıyorum. ASUS TUF A15 gördüm R9 8945HS RTX 4070 140 watt TDP. Sizce Acer mi ASUS TUF A15 mi?

Victus topuna girmemenizi öneririm. Nitro 16 kat ve kat iyidir. 90 wat limitli hâlâ akıllanmadı bir de 14.nesil işlemciye geçti soğutma hâlâ aynı diye biliyorum.

Geri
Yukarı