HP Victus 16 için RAM ve SSD önerisi

• Konuyu başlatan 1hca
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 140

1hca

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an kullanmakta olduğum cihazıma RAM ve SSD upgrade yapmak istiyorum çünkü yetersiz kalıyor.

Kullanmakta olduğum laptop özellikleri:

• 16,1 inç 144 Hz FHD IPS.
  • Intel Core i7-14700hx
  • 16 GB DDR5 RAM.
  • NVIDIA GeForce RTX 4070 DLSS 3
  • 512 GB SSD.

Aklımda olan RAM;

Kingston Fury SO-DIMM 32 GB DDR5-5600 (2X 16 GB) Dual-kit

veya

G.Skill SO-DIMM 32 GB DDR5-5600 (2X 16 GB) Dual-kit

Ve SSD:

-Samsung 990 Pro 2 TB, SSD (PCI-e 4.0 X4, NVMe 2, M.2 2280, intern)

veya

Kingston KC3000 2TB, SSD (Siyah, PCI-e 4.0 X4, NVMe, M.2 2280)

Tavsiyeleriniz nedir? Hangileri daha uygun olur? Teşekkürler.

@Genitour Merhaba özel mesaj özelliği yok herhalde forum. Etiketliyerek yazayım dedim umarım görürsünüz. Konu açmışsınız hp omen 16 i7-14700HX 4070 hakkında. Bende bu laptop almayı düşünüyorum bir karar veremedim. Siz memnun musunuz? Performansı nasıl laptopun? Teşekkürler

Son düzenleme:
Merhaba, şu an kullanmakta olduğum cihazıma RAM ve SSD upgrade yapmak istiyorum çünkü yetersiz kalıyor.

• 16, 1 inç 144 Hz FHD IPS.
  • Intel Core i7-14700hx
  • 16 GB DDR5 RAM.
  • 512 GB SSD.

Aklımda olan RAM;

Veya.

Ve SSD:

Veya.

Kingston KC3000 2TB, SSD (siyah, PCI-e 4.0 X4, NVMe, M.2 2280)

@Genitour merhaba özel mesaj özelliği yok herhalde forum. Etiketliyerek yazayım dedim umarım görürsünüz. Konu açmışsınız HP Omen 16 i7-14700hx 4070 hakkında. Bende bu laptop almayı düşünüyorum bir karar veremedim. Siz memnun musunuz? Performansı nasıl laptopun? Teşekkürler.

Cihazın genel performansı ve soğutması iyi. Lakin oyun oynarken 80 81 derecelerde Turbo moduna geçiyor bu iyi bir şey aslinda ama bunu yaparken frekans kısıyor ve FPS'yi 30 kitliyor. Çözümü ise undervolt. Omen Gaming Hub üzerinden yapabilirsiniz ben -60v kadar yaptım şu an 70 80 arası geziyor ve frekans kısma durumu olmuyor. Onun dışında sizin aldığınız RAM'lerden bende aldım 2x32 kit halinde ama 5600 MHz de çalışmıyor 5200 de çalışıyor nedenini halen bulamadım. SSD olarak bende 1 TB KC3000 2 TB Kingston NV2 M.2 SSD aldım herhangi bir sorun yaşamadım gayet serin ve akıcı çalışıyor. SSD için sogutma plakası ve termal pedi de var kasa içinde. Onun dışında ses konusunda biraz zayıf buldum diyebilirim aman aman yüksek sesi yok ve ekolayzer ayarını bulamadım DTS Audio üzerinden de genelde otomatik ayar yapılıyor çok seçeneği yok. Bu arada cihazın altına mutlaka stant yani laptop yukseltici veya soğutucu (çalışmasa da olur) koyun sıcaklıklarda ciddi fark ediyor.

• 16, 1 inç 144 Hz FHD IPS.
  • Intel Core i7-14700hx
  • 16 GB DDR5 RAM.
  • 512 GB SSD.

Aklımda olan RAM;

Veya.

Ve SSD:

Veya.

Kingston KC3000 2TB, SSD (siyah, PCI-e 4.0 X4, NVMe, M.2 2280)

@Genitour merhaba özel mesaj özelliği yok herhalde forum. Etiketliyerek yazayım dedim umarım görürsünüz. Konu açmışsınız HP Omen 16 i7-14700hx 4070 hakkında. Bende bu laptop almayı düşünüyorum bir karar veremedim. Siz memnun musunuz? Performansı nasıl laptopun? Teşekkürler.

Bu arada sizdeki ekranın 144Hz olduğundan emin misiniz? 165Hz bende ki.

Cihazın genel performansı ve soğutması iyi. Lakin oyun oynarken 80 81 derecelerde Turbo moduna geçiyor bu iyi bir şey aslinda ama bunu yaparken frekans kısıyor ve FPS'yi 30 kitliyor. Çözümü ise undervolt. Omen Gaming Hub üzerinden yapabilirsiniz ben -60v kadar yaptım şu an 70 80 arası geziyor ve frekans kısma durumu olmuyor. Onun dışında sizin aldığınız RAM'lerden bende aldım 2x32 kit halinde ama 5600 MHz de çalışmıyor 5200 de çalışıyor nedenini halen bulamadım. SSD olarak bende 1 TB KC3000 2 TB Kingston NV2 M.2 SSD aldım herhangi bir sorun yaşamadım gayet serin ve akıcı çalışıyor. SSD için sogutma plakası ve termal pedi de var kasa içinde. Onun dışında ses konusunda biraz zayıf buldum diyebilirim aman aman yüksek sesi yok ve ekolayzer ayarını bulamadım DTS Audio üzerinden de genelde otomatik ayar yapılıyor çok seçeneği yok. Bu arada cihazın altına mutlaka stant yani laptop yukseltici veya soğutucu (çalışmasa da olur) koyun sıcaklıklarda ciddi fark ediyor.

@Genitour bu konuyu aynı özelliklere sahip HP Victus 16 aldığımda açmıştım ama geri iade ettim. Victus a bende 2x32 taktım fakat aynı şekilde 5600 yerine 5200 MHz aldım kingstonlar HP ile uyuşmuyor olabilir o yüzden ram ide iade ettim. HP laptoplarda biosda overlock yapma özelliği yok maalesef otomatik ne veriyorsa o olmak zorunda imiş. Overlock özelliğini msi ve lenovoda gördüm şimdilik. Ama kafamda ya HP Omen 16 i7-14700HX, Asus Rog Strix G16 yada MSI Sword aynı özelliklere sahip marka var daha karar veremedim.

@Genitour HP Victus 16 olduğu için ekran 144Hz oluyor. Omenler 165Hz tabiki. Bu arada 2024 Victus modelleri baya iyi olmuş çok sessiz çalışıyordu.

HP Victus'unuzun altında model numarası yazar. O model numarasını bilendenal.com'dan aratıp SSD ve RAM özelliklerine erişebilirsiniz. Sonra, o özelliklere uygun özelliklerde RAM ve SSD bakabilir, bu konuda verilen marka önerileri doğrultusunda alışveriş yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı