HP Victus 16 için SSD önerisi

hermes53

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda HP Victus 16 serisinden i5 13500H işlemcili, 16 GB 5200 ya da 5600 MHz RAM'li ( tam hatırlamıyorum), RTX 4050 ekran kartlı, 512 GB SSD'li laptop satın aldım. Laptopta günümüz çağında malum 512 GB az gelmekte ve bana yetmemekte. Bunun için SSD almayı düşünüyorum.

Siz olsanız hangi SSD'leri alırdınız. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Biraz araştırdım ve laptopta 2 adet SSD slotu olduğuna dair konuşmalar gördüm.

Sizce takılı bir SSD alsam daha güzel olmaz mı? Önerilerinizi bekliyorum. ( bildiğiniz ve uyumlu SSD'leri bekliyorum ) şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda HP Victus 16 serisinden i5 13500H işlemcili, 16 GB 5200 ya da 5600 MHz RAM'li ( tam hatırlamıyorum), RTX 4050 ekran kartlı, 512 GB SSD'li laptop satın aldım. Laptopta günümüz çağında malum 512 GB az gelmekte ve bana yetmemekte. Bunun için SSD almayı düşünüyorum.

Siz olsanız hangi SSD'leri alırdınız. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Biraz araştırdım ve laptopta 2 adet SSD slotu olduğuna dair konuşmalar gördüm.

Sizce takılı bir SSD alsam daha güzel olmaz mı? Önerilerinizi bekliyorum. ( bildiğiniz ve uyumlu SSD'leri bekliyorum ) şimdiden teşekkürler.
Ben bizzat laptopumu temizlik için arkadaşıma söktürdüğümde gördüm, iki adet M2 SSD slotu mevcut (en azından benim modelimde). SSD olarakta Kingston alabilirsin, almışken de 1 TB al.

İnternette bilgisayarını araştırdım ve gördüğüm kadarıyla sana önerebileceğim Samsung 970 EVO Plus NVMe SSD olur. İşlemcin yeni nesil gibi, Gen 4 arayüzlü SSD desteği olduğunu düşünüyorum. Bu SSD 7000 MB/s okuma, 5100 MB/s yazma hızına sahip yani oldukça hızlı. Tabi alırken bu SSD boyutu slotunla uyuşuyor mu onu da kontrol etmen lazım. Bütçe belirtseydin daha iyi bir şeyler bulabilirdim aslında...

Geri
Yukarı