HP Victus 16-R1073NT alınır mı?

Panel'den tek beklediğiniz parametre renk kalitesi sanırım. İşin içine ghosting ve gecikme değerleri girince Nitro 16'lar piyasanın en iyisi oluyor. TUF A15'ler de %100 sRGB fakat piyasadaki en çok ghosting yapan panellerden birine sahip.

Ayrıca hiçbir Victus cihazı "kağıt üstündeki parametreler"den yola çıkarak kıyas etmeyin. Geçen seride 13500H'lı Victus'lar 12500H'lı Nitro'dan Cinebencht'te 1K fark yiyordu. Voltaj limiti koydukları için.

@Bestty
Ayrıca alınmaz demedim, ama geçmişte piyasaya sürülen ürünlere baktığımız da Nitro 16, Victus 16'dan kat be kat üstün. Bu ürün alınabilir bir ürün.

Onceki seri Victus'larin ghosting sonuclari da gayet iyiydi, sadece testte belli olan hafif diyebilecegimiz ghostinge sahipti ki 25 ms gecikmeye gore iyi sonuclar. Ben zaten kiyaslarken "eger sogutma konusunda degisiklikler yapildiysa" dedim, dumduz kiyaslamadim. Nitro 16'nin daha iyi oldugunu biliyorum fakat abarttiginiz kadar da ucuk fark yok. Dedigim gibi gecen seneki seriler arasinda Nitro 16'yi secerim ancak bu gelen yeni cihazlarda bazi farkliliklar gorursek elimdeki Victus'u satip gecmeyi dusunuyorum.

@Bestty
Ghosting sonuçları bana kalırsa da kötü olmayan bir seviyede fakat olaya SRGB yönünden baktığınız için böyle söyledim.
Küçücük laptoptan monitör performansı beklemek saçma zaten.

@Bestty hocam haklı bende sade ve şık tasarımdan yanayım çok fazla RGB bana göre değil. 14500HX 7840HS'ye göre çok önde lakin oyunlarda fena bir watt kısıtlaması gördüm F1 de 30 watt falan çekiyordu. İş rendere geldiğinde limitleri kaldırıp boruları eline alıyor panel olarak gelişmiş. Hala sıvı metal kullanmamakta ısrarcılar onun dışı en büyük hatalarından paneli düzeltmeleri hoşuma gitti. Oyun incelemesi burada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Genel olarak az ısınıyor işlemcisi lakin 65W limit var gibi. @Mr. Esat hocamın da dediği gibi aslında oyuncu laptopu ve Nitro 16 daha başarılı gibi lakin ben sanırım Victus 16'nin bu modelini beğendim. Nitro 16 gibi bir laptopu kütüphanede kullanmak cesaret ister bence fiyatına göre F/P denilecek bir laptop olmuş. Dahili ekran kartı ile 5-6 saat kullanım sunar ise almayı düşünüyorum Matebook ve Victus tasarımları benim çok hoşuma gidiyor.

@Bestty hocam haklı bende sade ve şık tasarımdan yanayım çok fazla RGB bana göre değil. 14500HX 7840HS'ye göre çok önde lakin oyunlarda fena bir watt kısıtlaması gördüm F1 de 30 watt falan çekiyordu. İş rendere geldiğinde limitleri kaldırıp boruları eline alıyor panel olarak gelişmiş. Hala sıvı metal kullanmamakta ısrarcılar onun dışı en büyük hatalarından paneli düzeltmeleri hoşuma gitti. Oyun incelemesi burada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Genel olarak az ısınıyor işlemcisi lakin 65W limit var gibi. @Mr. Esat hocamın da dediği gibi aslında oyuncu laptopu ve Nitro 16 daha başarılı gibi lakin ben sanırım Victus 16'nin bu modelini beğendim. Nitro 16 gibi bir laptopu kütüphanede kullanmak cesaret ister bence fiyatına göre F/P denilecek bir laptop olmuş. Dahili ekran kartı ile 5-6 saat kullanım sunar ise almayı düşünüyorum Matebook ve Victus tasarımları benim çok hoşuma gidiyor.

O limitler isidan mi yoksa ryzendekiler gibi ec limiti mi acaba? Bence sogutmadaki asil problemi hava sirkulasyonu ve bakir borular. Yine de gecen seneye gore gelisme var, ufak bir isindim.

Evet, tasarım açısından en güzel laptop Victus bana kalırsa da.

5-6 saat verir diye düşünüyorum, ben 57WH'lik Nitro 5 ile 5'i rahat geçerim.

O limitler isidan mi yoksa ryzendekiler gibi ec limiti mi acaba? Bence sogutmadaki asil problemi hava sirkulasyonu ve bakir borular. Yine de gecen seneye gore gelisme var, ufak bir isindim.
Evet bazı oyunlarda 65-70w çekiyor ama bazılarında kendisini fena kısıtlıyor. Isınınca daha fazla limit koyuyor olabilir. Soğutma tarafını sürekli limit ile çözmeye çalışıyorlar dediğiniz gibi hava sirkülasyonu bakır borular daha kaliteli ve güzel yapılsa limite gerek kalmaz.

Geri
Yukarı