Satılık HP Victus 16 R5 5600H, RTX 3050 Ti 16 GB RAM, 1TB Samsung M.2 SSD

Mirac Acar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sarıyer
Daha fazla  
Merhaba, cihazin ikinci sahibiyim. Macbooka veya IPad'e gecmek icin satmaya calistigim masa ustu bilgisayarimi bir turlu elden cikaramayinca 1 ay once bu laptop ile takas yaptim. Daha oncesinde düzenli olarak bakimlari yapilmis. Pil sagliyi iyi durumda. Yaklasik 4-7 saat gidiyor. En son 8 Ocak tarihinde arctix MX-4 model termal macun ile ben macun değişimi yaptım. Laptopun asla ve asla isinma problemi yoktur. Sogutmasi en basarili modellerden biridir.

Özellikler:

Ekran kartı; NVIDIA RTX 3050 Ti. 75W TDP değerine sahip, bu sayede maksimum verimlilikte çalışabiliyor. Makimum 80 derece sıcaklık gördüm, o da stres testinde.

İşlemci; Ryzen 5 5600H. Maksimum 91 dereceyi gördüm. Yine stres testinde. Cyberpunk'ta 78-86 derece araliginda seyrediyordu.

RAM; fabrikasyon olarak 8 GB (4x2) şeklinde gelmişti, cihazi aldığım arkadas, 8x2 olacak sekilde Crucial 3200MHz RAM'ler ile yukseltmis.

SSD; fabrikasyon olarak 512 GB gelen SSD'yi takas işlemini gerçekleştirdikten sonra, ben yeni almis oldugum 1TB Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD ile degistirdim. Eski SSD ilk sahibinde kaldı. Cihazda 2 adet M.2 portu bulunmaktadır.

Ekran; 1920x1080 çözunurluk, IPS panel, 144Hz yenileme hizi ve mat yansitmasi yuzeye sahip ekran. Yalnizca 1 adet 0,8 CM'lik asla goze batmayan bir çizik mevcuttur.

Kasa; kasada onceki kullanimina bagli cizikler mevcut, canta icerisinde olusmus cizikler, normalde resimlerdeki kadar goze batmiyor ben acik acik gostermek adina yuksek isin altinda cekim yaptim.

Klavyede CTRL tuşu eksiktir, yerine ">" tusunu taktim. Calismasinda vs herhangi bir problem yoktur. Bulmaya çalışıyorum.
Kutu fatura yok, garantisi 2023'ün 9-10. aylari gibi bitti.

200W'lık orijinal adaptörü yaninda verilecektir.
Fiyat: 22.750TL

image9.jpeg

Dosya Ekleri

• image1.jpeg
    image1.jpeg
    150 KB · Görüntüleme: 32
  • image0.jpeg
    image0.jpeg
    86,6 KB · Görüntüleme: 25
  • image3.jpeg
    image3.jpeg
    77,9 KB · Görüntüleme: 21
  • image5.jpeg
    image5.jpeg
    71,9 KB · Görüntüleme: 27
  • image4.jpeg
    image4.jpeg
    52 KB · Görüntüleme: 22
  • image6.jpeg
    image6.jpeg
    24,4 KB · Görüntüleme: 30
  • image7.jpeg
    image7.jpeg
    42,6 KB · Görüntüleme: 26
  • image8.jpeg
    image8.jpeg
    53,7 KB · Görüntüleme: 30
Masaüstünü niye satamadiginizi bilemiyorum ama bu laptopu neden satamayacaginizi biliyorum. Bu kondüsyondaki ve bu ozelliklerdeki bir cihazı yazdığınız fiyata satmanız imkansiz. Fiyatta düzenleme şart.

20'ye ROG Strix 3050'li zor gitti hocam, bu cihaz bu kozmetiği ile @jokeblackk'ın dediği gibi bu fiyata gitmez. Ederi bana göre 14-15k'dır.

Masaüstünü niye satamadiginizi bilemiyorum ama bu laptopu neden satamayacaginizi biliyorum. Bu kondüsyondaki ve bu ozelliklerdeki bir cihazı yazdığınız fiyata satmanız imkansiz. Fiyatta düzenleme şart.
Masaüstünü satamama neden parça parça satmak istememem, onu epey ucuza satıyordum ve bu laptoptaki gibi kozmetik vs sorunları yoktu, çoğu parça sıfıra yakındı zaten. Daha öncesinde açtığım bir konuda min 24k ya ilana koymamı söylemişlerdi bende çizikler dolayı vs bu fiyata düşürmüştüm. Buna da çok diyorsunuz sizce kaça koymalıyım?

20'ye ROG Strix 3050'li zor gitti hocam, bu cihaz bu kozmetiği ile @jokeblackk'ın dediği gibi bu fiyata gitmez. Ederi bana göre 14-15k'dır.
14-15k da az değil mi?

Masaüstünü satamama neden parça parça satmak istememem, onu epey ucuza satıyordum ve bu laptoptaki gibi kozmetik vs sorunları yoktu, çoğu parça sıfıra yakındı zaten. Daha öncesinde açtığım bir konuda min 24k ya ilana koymamı söylemişlerdi bende çizikler dolayı vs bu fiyata düşürmüştüm. Buna da çok diyorsunuz sizce kaça koymalıyım?
24K'ya ilana koy diyen kimse muhtemelen ikinci ek piyasasindan hiç haberi yok. Yani istersen 24'e de koy ama satilma ihtimali bu piyasada yok. 25.5 gibi bir fiyata sıfır RTX 3050 ti laptop var ki stok problemi olduğu için ederinden fazlaya satılıyor yani alınmaz. Zira 27 bine Rtx 4050 laptop bulunabiliyor. Garantisi olmayan, kozmetik problemleri olan bir RTX 3050 ti laptopun ederi bana göre 15-16'dan fazla değildir.

24K'ya ilana koy diyen kimse muhtemelen ikinci ek piyasasindan hiç haberi yok. Yani istersen 24'e de koy ama satilma ihtimali bu piyasada yok. 25.5 gibi bir fiyata sıfır RTX 3050 ti laptop var ki stok problemi olduğu için ederinden fazlaya satılıyor yani alınmaz. Zira 27 bine Rtx 4050 laptop bulunabiliyor. Garantisi olmayan, kozmetik problemleri olan bir RTX 3050 ti laptopun ederi bana göre 15-16'dan fazla değildir.
Hocam 25.5k lık olan modelin linkini paylaşabilir misiniz?

Geri
Yukarı