HP Victus 16 sarı ekran problemi

Emre333333

Centipat
Daha fazla  
3 gün önce HP Victus 16 S0047NT laptop aldım, ekranı bayağı sarı ve ayarlardan parlaklık değiştirmeme rağmen hiçbir şey oynamıyor. Çıldırmak üzereyim bunu düzeltmek için bir şey söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 mu kullanıyorsunuz 11 mi?

Windows 10.

Bazen Windows hepsini bulamayabiliyor hocam. @Galactus616 dediği şekilde bence bir deneyin, olmazsa Windows 11'e geçin. Çünkü bende HP Victus incelemelerine baktığımda Windows 10 da mavi ekran ve driver hataları olabiliyor demişlerdi. Windows 11'e göre üretiliyor galiba yeni Victus'lar. Hatta bende Victus siparişi verdim Windows 11 kurmayı düşünüyorum.

Windows 11'e bende geçecektim servisteki kişi (telefon ile görüşüyorum) bana BIOS menüsünü açtırdı ekran hala sarı mi dedi evet deyince Win 11'de de bir şey değişmez dedi sizce deneyeyim mi?

AMD Adrenalin Edition indirdim ekran bayağı düzeldi (yine de bir miktar sarı şu an ) ve şu an parlaklık ayarlayabiliyorum hocam ama servis ile görüştüğümde orada sarı ekran problemi ile ilgilenen kişi bana bunun geçici bir çözüm olduğunu ekran kartımiz RTX olduğu için ekran kartı devreye girince eski haline gelip sararak ağını söyledi. Bunu nasıl test edebilirim?
Omen Gaming Hub > Victus Laptop > Graphics Switcher kısmından Discrete'i seçerseniz sadece nvidia ekran kartı çalışır.
1695158361517.png

Konuyu yeniden canlandırıyorum, zira burada pek değinilmeyen ve sorunu -bence- çözen bir ayar var. Windows 11 parlaklık ayarlarından "parlaklığı içeriğe göre değiştirin" kısmını pasif yapmak, bu ayarı pasif yaptığınızda parlaklığı tam yaptığınızda 250 nit parlaklığı tam anlamıyla veriyor. Eğer aktif yaparsanız ekranda görünen içeriğe göre parlaklığı düşürüyor.

Konuyu yeniden canlandırıyorum, zira burada pek değinilmeyen ve sorunu -bence- çözen bir ayar var. Windows 11 parlaklık ayarlarından "parlaklığı içeriğe göre değiştirin" kısmını pasif yapmak, bu ayarı pasif yaptığınızda parlaklığı tam yaptığınızda 250 nit parlaklığı tam anlamıyla veriyor. Eğer aktif yaparsanız ekranda görünen içeriğe göre parlaklığı düşürüyor.

Bilgisayarın yanına gidince deneyeyim dostum. Ama parlaklık problemi zaten Windows 11 kurunca duzeliyor ama sarılık hiç gecmiyor sadece çok az fark edilir oluyor.

Geri
Yukarı