HP Victus 16 vs ASUS ROG STRIX G15

DrRainmatrix

Femtopat
Daha fazla  

HP Victus 16 vs ASUS ROG STRIX G15 arasında kaldım.

Ben de HP 15-CB009NT (2np52EA) ( HP 15-cb009nt (2NP52EA) Notebook ) 5 senedir kullanıyorum performansı gittikçe düştü ve yeni oyunlarda zorlanıyor.
Oyun için 30 bin bütçe ile ne önerirsiniz?

17.3 istiyorsan:

Diğer türlü:

Kendim Victus serisi kullanıyorum.
İkisi arasında seçim yapmam gerekse Asus tercih ederim.
AMD 6800h olan modeli kullanıyorum ve gerçekten çok iyi bir işlemci İ7 12700h ile yarışan bir işlemci çok yüksek olmayan yoğun kullanımda benzer sonuçlar veriyorlar ve ısı değerleri, enerji tüketimi konusunda İntele göre daha iyi.
Kesinlikle Asus tercih ederdim.
Victus' dan memnunum ama ROG serisi Asus alınabiliyorken Victus alınmaz.

Son düzenleme:
Ekran boyutu çok önemli değil. performans, uzun ömürlü olması, garantisi önemli.
monstera da baktım rtx 3060 1 tb ssd benzer fiyata denk geliyor
bu yüzden kararsız kaldım. şu an hp kullanıyorum performas olarak iyi fakat malzeme kalitesi kötü bir marka. asus ile ilgili forumda çok soru-şikayet konusu gördüm. youtube da testlerde fps olarak daha düşük sonuçlar verdiği gözüküyor, anlayamadım.
monster vs hp victus vs asus rog strix arasında kaldım. kullanıcı yorumlarına açığım

monster alacaktım 12 ay taksit kampanyası bitmiş ve şikayetvarda servis ile ilgili kötü yorumlar gördüm, asusa yöneldim forumlarda ve youtube da kullanıcıların fps düşüklüğü ile ilgili yorumlarını gördüm. hp ye yöneldim fps testlerinde değerleri daha iyi gözüküyor.

kıyaslama yaptım

test videosu diğer modellerinde fps verileri mevcut

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
monster alacaktım 12 ay taksit kampanyası bitmiş ve şikayetvarda servis ile ilgili kötü yorumlar gördüm, asusa yöneldim forumlarda ve youtube da kullanıcıların fps düşüklüğü ile ilgili yorumlarını gördüm. hp ye yöneldim fps testlerinde değerleri daha iyi gözüküyor.

kıyaslama yaptım

test videosu diğer modellerinde fps verileri mevcut

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bazı seriler tek slot ram performansına göre ölçülüyor rog şikayeti de tek slot kullanan birinden gelmiştir. 140w ile 90w bir olur mu. Victus f/p olabilir ama rogdan güçlü olamaz hocam.

Monster'in yetkili servisi TR de diğer firmalara göre çok daha iyi. Malzeme kalitesi Premium hissi vermiyor fakat yeterli. Performans konusunda gayet tatmin ediyor, 17.3 inç ekran 130W 3060, MUX ve 12700H. 20.5 modelinin soğutması da gayet yeterli. Onun haricinde ASUS alınabiliyorsa ASUS alınmalı.

Monster alacaktım 12 ay taksit kampanyası bitmiş ve Şikayetvar'da servis ile ilgili kötü yorumlar gördüm, ASUS'a yöneldim forumlarda ve YouTube'da kullanıcıların FPS düşüklüğü ile ilgili yorumlarını gördüm. HP'ye yöneldim FPS testlerinde değerleri daha iyi gözüküyor.

Kıyaslama yaptım.

Test videosu diğer modellerinde FPS verileri mevcut.

STRIX'te olan güç sorunu düzeltildi BIOS guncellemesiyle, FPS düşüklüğü problemi yok yani artık. Aralarından STRIX alınır, ki Dynamic Boost'u çalışmasa bile STRIX Victus'tan daha performanslı.

strixler amd performans açısından ne kadar fark eder?

piyasada 16 GB 1 TB SSD RTX3060 asus strix yok piyasada​

3050ti var
3050ti 3060 arasında ne kadar farkeder?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı