HP Victus boşta ısınıyor

Hocam prize takılı en düşük işlemci durumu neden %80?

Güç planını resetlerdim normal ayarı buymuş neden 80 bilmiyorum.

Çok fazla test yaptım ama tam olarak sebebini bilmiyorum discrete modda işlemci yaklaşık 10-15 derece daha sıcak çalışıyor.

Ne kadar FPS farkı oluşuyor acaba test ettiniz mi? Dişe dokunur bir fark yoksa bende kapatabilirim.

Çok fazla test yaptım ama tam olarak sebebini bilmiyorum discrete modda işlemci yaklaşık 10-15 derece daha sıcak çalışıyor.

Bende o kadar fark etmedi eskisi gibi 99'lara çıkmıyor ama yine anlık 80'lere çıkıp indi. Biraz daha stabil gibi ama yine de kötü.

Son düzenleme:
Güç planını resetlerdim normal ayarı buymuş neden 80 bilmiyorum.

Ne kadar FPS farkı oluşuyor acaba test ettiniz mi? Dişe dokunur bir fark yoksa bende kapatabilirim.

Bende o kadar fark etmedi eskisi gibi 99'lara çıkmıyor ama yine anlık 80'lere çıkıp indi. Biraz daha stabil gibi ama yine de kötü.
Valorantta discrete modda turbo boost açıkken ortalama 280-300 fps alıyor hybridde 240 alıyor. Ekran kartı gerektiren oyunlarda çok bir fark sezemedim hybrid performance yapıldığında 120watt çekebiliyor.

Valorant'ta discrete modda Turbo Boost açıkken ortalama 280-300 FPS alıyor hybridde 240 alıyor. Ekran kartı gerektiren oyunlarda çok bir fark sezemedim hybrid performance yapıldığında 120watt çekebiliyor.

Hocam dengeli güç planında en düşük ve yüksek işlemci durumu % kaç acaba? Bende %80 oldu sıfırlayınca güç planını.

Hocam dengeli güç planında en düşük ve yüksek işlemci durumu % kaç acaba? Bende %80 oldu sıfırlayınca güç planını.
Yüzde 5 te kalsın hocam o da. Hatta ayarları bu şekilde yapın en uygunu. Pilde oyun oynamazsınız sanıyorum zaten.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-19 224611.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-19 224611.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran görüntüsü 2024-05-19 224625.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-19 224625.png
    5,7 KB · Görüntüleme: 6

Geri
Yukarı