HP Victus Gaming laptop önerisi

Sivasliii

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba oyun oynamak için laptop almak istiyorum sizce bu laptop nasıl indirimde şu anda alınır mı? Oynayacağım oyunlar RDR2 Last of Us God of War tarzı oyunlar çok yüksek ayarlarda oynamama gerek yok orta seviyede sorun çıkarmadan oynatsın yeter. Bu laptop yeter mi bana önerir misiniz?

Hocam Victus almak size kalmış ancak önermiyorum Victus gerek malzemesi gerek desteği ile pek sağlıklı durmuyor.

Nitro 5 varken Victus alınmaz.
https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_nitro-an515-58-core-ı5-12500h-işlemci-16gb-ram-512gb-ssd-rtx™-4050-15-6-w11-gaming-laptop-1229850.html

Nitro 5 varken Victus alınmaz.
https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_nitro-an515-58-core-ı5-12500h-işlemci-16gb-ram-512gb-ssd-rtx™-4050-15-6-w11-gaming-laptop-1229850.html

Attığınız mağazadan da bir şey alınmaz.

Hocam satılan malın arkasında durmayan bir firma evofonedan farksız.

Arkadaşlar merhaba oyun oynamak için laptop almak istiyorum sizce bu laptop nasıl indirimde şu anda alınır mı? Oynayacağım oyunlar RDR2 Last of Us God of War tarzı oyunlar çok yüksek ayarlarda oynamama gerek yok orta seviyede sorun çıkarmadan oynatsın yeter. Bu laptop yeter mi bana önerir misiniz?

Sebep sorarsan makalemde var sorunları.
6 aydır kullandığım HP Victus laptop, i7 12700H işlemci, RTX 3060 grafik kartı ve 16 GB DDR5 4800 RAM'e sahip. Aldığım fiyata rağmen keşke masaüstü bilgisayar alsaymışım diye düşünmüyorum değil. Ancak sürekli olarak ev dışında bulunmam gerekiyordu ve bu nedenle laptop tercih etmiş bulundum; ayrıca yurt da kapandı ve keşke masaüstü alsaydım diyorum.

Olumlu yanları

Sahada render gerektiren bir iş olduğunda beni yarı yolda bırakmıyor, masaüstü bilgisayarı aratmayacak şekilde render performansı sunuyor. Ancak iş yükü yoğun olduğunda performansı biraz düşebiliyor. İşlemci gücü oldukça tatmin edici. Oyunlarda frekans sınırlaması olmaksızın dalgalanma yaşatmıyor. Ayrıca klavyesi ve kasası da şık bir tasarıma sahip.

Olumsuz yanları

İşlemci ve ekran kartı ısısı konusunda bu bilgisayar pek dengeli değil. Blokların boyutları farklı olduğundan işlemci fazlasıyla ısınıyor. Photoshop, AutoCAD veya SolidWorks gibi programlarda RAM yoğunluğunda kasılmalar yaşanabiliyor. Bu yüzden performansı artırmak adına yükseltmeye ihtiyaç olabiliyor. Alt tarafında bulunan tümsek hava sirkülasyonu için konmuş gibi görünse de, yeterli gelmiyor. Altını açık bırakmak şart gibi. Klavyesi tek renkli ve beyaz, parlaklık ayarı bazen karmaşık olabiliyor. HDMI portu laptop kasasıyla uyumlu değil gibi gözüküyor, bu da sorun yaratabiliyor. Ayrıca, USB portları bu sorunu yaşatmıyor. Ekran 16 inç boyutunda ve dışarıda güneş altında kullanıma uygun gibi. Fakat gece kullanımlarında ışık sızması rahatsız edebilir düzeyde. İlk hafta iade etme düşüncesi geçse de, diğer laptoplarda da benzer sorunlar yaşanabileceği düşünülerek bu fikirden vazgeçtim. Harici bir ekranla kullanıyorum. Kendi ekranının performansı tatmin edici seviyede değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı