HP Victus RTX 3050 Ti Minecraft'ta GPU gözükmüyor

Drakaniaaa

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, HP Victus bir laptop aldım. 1 hafta oldu alalı, şöyle bir şikayetim var, laptop RTX3050 Ti ekran kartına sahip, CurseForge'den modlu Minecraft oynamak istiyorum, oyunu çalıştırınca F3'e basıyorum ve sağ tarafta bilgisayarımın parçaları gözüküyor, ekran kartı olarak da Intel Xe Graphics kullanıyor. FPS 80-100 arası geziyor, ben RTX3050 Ti ekran kartına geçmek istiyorum lakin bunu yapamadım, yardımınızı bekliyorum...

NVIDIA Denetim Masası'ndan, ekran kartı ayarını "yüksek performanslı NVIDIA GPU" seçin.

Alacağım FPS artacağını düşündüğüm için bunu yapmak istiyorum, hak verir misiniz?
i7 12700.
16RAM.
RTX3050 Ti.
1TB SSD.

3050 Ti elbette daha yüksek performans verecek.

alacağım fps artacağını düşündüğüm için bunu yapmak istiyorum ,hak verir misiniz
i7 12700
16ram
rtx3050ti
1tb ssd
Nvidia ayarlarından uygulama seçip Minecraft'ı sadece Yüksek Performanslı Nvidia GPU yapabilirsin yoksa oyunların yüküne göre oluyor genelde yüksek ayarlarda oynarsan RTX kullanımı artıyor yoksa İris Xe kullanımı. Bir de Game Ready'de kontrol ettin mi sürücü güncel mi?

OMEN Gaming Hub'a girip Graphics Switcher sekmesinden Discrete'i seçin.

1676632463811.png

Nvidia ayarlarından uygulama seçip Minecraft'ı sadece Yüksek Performanslı Nvidia GPU yapabilirsin yoksa oyunların yüküne göre oluyor genelde yüksek ayarlarda oynarsan RTX kullanımı artıyor yoksa İris Xe kullanımı. Bir de Game Ready'de kontrol ettin mi sürücü güncel mi?
evet dostum güncelledim, hepsi güncel şuan

Geri
Yukarı