Çözüldü HTC Desire 500 Android Telefonda Video Kaydetme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

furkanmega

Hectopat
Merhabalar. HTC Desire 500 adlı telefonu kullanıyorum, birkaç sorum var;

Öncelikle hem ekranı hem de sesimi kaydedebileceğim (bilgisayardaki Fraps gibi) bir program arıyorum. Acaba böyle bir program var mı ?

Ayrıca telefonuma root yaptırmalı mıyım? Ne gibi artıları-eksileri olur?

Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
O tür programlar genellikle root atarak yüklenir. Root atmanın faydası özgursündür. Zararı ise telefonu garantiden çıkarır çünkü işletim sisteminin seyrini bozarsınız.

Telefonu Root'lamak garanti dışı bırakmaz.

İnternette birkaç yerde arattım, bir kişi "illegal bir iştir, içeri bile atarlar." demiş. Diğer kişiler ise rootun garantiyi bozmayacağını söylemiş. Hangisi doğrudur acaba?

İnternette birkaç yerde arattım, bir kişi "illegal bir iştir, içeri bile atarlar." demiş. Diğer kişiler ise rootun garantiyi bozmayacağını söylemiş. Hangisi doğrudur acaba?

Root mu illegal? En fazla ürün garanti dışı denebilir. İçeri neden atsınlar? Ürünü almışım istediğimi yüklerim. Telefonu rootladıktan sonra tekrar unroot ile geri çekme imkanı var zaten. Garanti dışı kalması düşük ihtimal.

Bence urun garanti kapsamı dışına çıkabilir. Aynı durum bilgisayarlarda da var diye biliyorum. Mesela vatan computer yazılımsal sorunlardan kaynaklanmış problemleri 1 defaya mahsus yapıyor. Ancak her firma bunu yapar mı bilemem. Buyuk ihtimal telefonda da durum böyledir diye dusunuyorum.

Şimdilik root yaptırmayı düşünmüyorum, ihtilaflı düşünceler olduğu için. Servise soracağım, cevabı buraya yazayım.

Şimdilik root yaptırmayı düşünmüyorum, ihtilaflı düşünceler olduğu için. Servise soracağım, cevabı buraya yazayım.

Kardeşim biraz fikir yürütüp, beyin jimnastiği yapalım seninle.

Root attığımız telefonda supersu tarzı programlar kullanırız root yetkisi vermek için. Ve aynı programlarla tekrar unroot dediğinde telefonu rootsuz hale getirebilirsin.

Veya telefonu unroot etmez üzerine orijinal romu tekrar yüklersin telefon yine eski haline temiz bir şekilde döner. Şimdi sen bunları yaptıktan sonra telefonun nasıl garantiden çıkar?

Belki birisi root sayacının arttığını ve buradan rootlu olduğunu anlayabileceklerini söyleyebilir. O durumda da telefonun root sayacını sıfırlayabileceğin programlar var ve pek de zor değil.

Ama sen dersen ki yahu ben bu teknik işlere giremem. O zaman zaten root olayına hiç girme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı