Huawei telefona Custom ROM ile Android ve Google uygulamaları yüklenebilir mi?

Telefonu aldığınızda Google uygulamaları var miydi yani sonradan güncelleme gelince mj gitti yoksa aldığınızda mi yoktu?
Huawei telefonlarda Google yok diye biliyorum. Anlaşmazlıktan dolayı ilişkilerini kestiler.
Aklıma Custom ROM haricî bir çözüm gelmiyor. Bana Android'den daha çok, Google uygulamaları lazım.
Evet, telefona uygun custom rom yükleyerek halledebilirsin. Örneğin benim telefon Redmi Note 8 ama custom rom ile Google Pixel olarak görünüyor.

Aklıma Custom ROM haricî bir çözüm gelmiyor. Bana Android'den daha çok, Google uygulamaları lazım.

Sakın böyle bir şey yapma sonuçta Huawei App Gallery açıyorsun gspace bu programı kuruyorsun daha sonra tüm telefona androdi Google programları kurabilirsin. Sakın Custom ROM atma. Milyonlarca Huawei satılıyorsa şirket tabii ki de Google programları için alternatif sunacak sana.

Bu ban olayı sadece yeni telefonlarda geçerli. Mate 20 Lite'de falan değil yani. Google uygulamaları da zaten Huawei'ye çoktan geldi diye hatırlıyorum. Android'e gerek yok yani.

Geri
Yukarı