Hukuk vs yazılım

yksmagduruyuz

Femtopat
Daha fazla  
Bir şey sormak istiyorum. Ben 12. sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. Mezuna bırakacağım hukuk istiyorum ama bölümüm de yazılım. MTOK'tan faydalanabiliyorum. Şimdi hukuk ile yazılım arasındayım, sizce hangisi daha uygun?

Bunu bize sorman biraz garip. Çünkü herkes burada kafasına göre bir şey derse ne yapacağını bilemezsin. Hangisini yapacaksan mutlu olursan veya hangisinde daha başarılı olacağını düşünüyorsan o bölüme gitmelisin.

Yazılım sektörünün içinde olan birisi olarak diyebilirim ki eğer yazılım okuyacaksan sosyal hayatından feragat etmeye hazır ol. Öyle zamanlar gelecek ki küçük bir hata için binlerce satır kodun arasında debug yapacaksın, logic hatalarını ayıklayacaksın. Seven için zor değil hatta eğlenceli de gelebilir, ancak bu tarz çalışma düzeni zor gelecekse hukuk seçmeni tavsiye ederim.

2 seçenekte zor kendi içinde. İçinizden geçen ney siz ona bir karar verin öncelikle. Hangisinde daha başarılı olacağınızı düşünüyorsunuz? İnsan kendini bilir sonuçta. Ben mesela hukuk hayatta yapamazdım. Çok net eminim.

Geri
Yukarı