HyperX Cloud 2 günümüzde alınır mı?

Bütçe
2.000-2.500 TL

YasinGnd

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben kulaklık bakıyorum. Bir önceki kulaklığım Corsair Void Elite 7.1'di ama kırıldığında dolayı yeni kulaklık almak zorundayım. Bu kulaklığın hem mikrofonunda hem de hoparlöründe ufak bir dip ses vardı rahatsiz etmeyecek kadar. Belki de bana öyle denk geldi bilmiyorum. Yeni bir kulaklık alacağım ama hangisini alacağıma karar veremedim, kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa severim. Yıllardır HyperX Cloud 2 almak istiyordum ama almamıştım. Baktığımda güncel alınabilecek birkaç model var, o yüzden kullanan arkadaşlara sormak istedim ve Cloud 2'nin fiyatı bayağı bir düşmüş. İndirim bitmez ise pazar günü onu almayı planlıyorum.

1. kulaklık: HyperX Cloud II
2. kulaklık: Corsair HS 80

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Ben kulaklık bakıyorum. Bir önceki kulaklığım Corsair Void Elite 7.1'di ama kırıldığında dolayı yeni kulaklık almak zorundayım. Bu kulaklığın hem mikrofonunda hem de hoparlöründe ufak bir dip ses vardı rahatsiz etmeyecek kadar. Belki de bana öyle denk geldi bilmiyorum. Yeni bir kulaklık alacağım ama hangisini alacağıma karar veremedim, kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa severim. Yıllardır HyperX Cloud 2 almak istiyordum ama almamıştım. Baktığımda güncel alınabilecek birkaç model var, o yüzden kullanan arkadaşlara sormak istedim ve Cloud 2'nin fiyatı bayağı bir düşmüş. İndirim bitmez ise pazar günü onu almayı planlıyorum.

1. kulaklık: HyperX Cloud II
2. kulaklık: Corsair HS 80
İkisi de güzel kulaklıklar, ancak Cloud II için artık kulaklıkları Kingston'un değil, HP'nin ürettiğini ve o yüzden son serilerde sorunlar olduğunu duymuştum. HS80 daha tercih edilebilir ancak aynı fiyata Cloud III varken ben şahsen Cloud III alırdım. Daha önce kullandığım ve beğendiğim bir kulaklık Cloud III. Fiyatı da oldukça uygun.

İkisi de güzel kulaklıklar, ancak Cloud II için artık kulaklıkları Kingston'un değil, HP'nin ürettiğini ve o yüzden son serilerde sorunlar olduğunu duymuştum. HS80 daha tercih edilebilir ancak aynı fiyata Cloud III varken ben şahsen Cloud III alırdım. Daha önce kullandığım ve beğendiğim bir kulaklık Cloud III. Fiyatı da oldukça uygun.

Fiyatı uygun ancak HS80 ile aynı fiyatta değil bütçe artarsa alınır kendisi güzel bir indirimde.

Fiyatı uygun ancak HS80 ile aynı fiyatta değil bütçe artarsa alınır kendisi güzel bir indirimde.
Elbette biraz fark var, aslında böyle biraz zorlanırsa diyip bütçenin üstü bir şey önermekten hiç hoşlanmam ancak 400 TL olunca dayanamadım. Bütçe artmazsa HS80 de üzmez elbette gayet güzel bir kulaklık.

Bu kulaklığın hem mikrofonunda hem de hoparlöründe ufak bir dip ses vardı rahatsiz etmeyecek kadar.
Cloud 2 bir dönem kullandım. Onda da ses kartından kaynaklı bir dip ses vardı. Yeni üretimlerde çözüldü mü bilmiyorum ama bu sizi rahatsız ediyorsa tekrar düşünün derim.

HX Cloud 2 Gri versiyonu ve HX Cloud 3 arasında devasa olmayan bir fiyat farkı var. Eğer bütçe ucu ucuna kurtarıyorsa Cloud 2 hala taş gibi kulaklık.
Ama şunu söylemeliyim Cloud2'nin ana odağı oyunlarda rakibinin yerini, senin kafana vura vura söylemesi. Cloud 3 de bu olayı da sağlam geliştirdiler.
Diğer kulvarlarda biraz zayıf kalıyor.
(+7 yıldır HX Cloud2 kullanıyorum)

EDİT: HS80'i bir mağzada denemeni öneririm. Ben denediğimde kafama düzgün oturmamıştı ve ped leri bir tık rahatsız etmişti.

HS80 almanı şiddetle öneririm çoğu yönde daha öndedir. Özellikle mikrofon konusunda çok başarılı bir model ve böyle güzel bir indirimdeyken kesinlikle alınır indirim kaçarsa da Cloud 2 ya da bütçe artıp Cloud 3 alabilirsiniz.

Aralarında 300TL fark var buna değer mi? Ve Cloud 2 yanında ses kartı ve yedek pedler ile geliyor. Oyun performansı olarak herkes Cloud2'yi tavsiye ediyor. HS80'in oyun performansı nasıldır.

Cloud3 un fiyat farkı çok daha yüksek. O kadar bütçe arttırmayı pek düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı