HyperX Cloud II mikrofonu çalışmıyor

xxxecute

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

Daha yeni HyperX Cloud II kulaklık aldım, direkt olarak anakart USB portuna bağladım kulaklığı ve mikrofonun çalışmadığını fark ettim. Daha sonra Firmware Update diye bir şey duydum, bundan önce şunu söyleyeyim, Denetim Masası > ses > kayıt kısmında mikrofon özelliklerine girdiğimde ses düzeyini ayarlayamadığımı fark ettim, daha sonra hyperx_cloud_ıı_firmware_updater_4103'yi indirdim ve doküman üzerinden kurulum yaptım, doküman 0010 versiyonu içindi, (buraya bir not ekleyeyim: Hyperx_cloud_virtual_7.1_surround_sound_firmware_updater_rev_0010 ve hyperx_cloud_ıı_firmware_updater_rev_0010 kurmak istediğimde device not found hatası alıyorum.) Neyse konumuza devam edeyim, kurulumu bitirdikten sonra mikrofon özelliklerinde ses düzeyi kısmını ayarlayabilmeye başladım ancak halen mikrofun ses almamakta, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Öncelikle merhaba.

Daha yeni HyperX Cloud II kulaklık aldım, direkt olarak anakart USB portuna bağladım kulaklığı ve mikrofonun çalışmadığını fark ettim. Daha sonra Firmware Update diye bir şey duydum, bundan önce şunu söyleyeyim, Denetim Masası > ses > kayıt kısmında mikrofon özelliklerine girdiğimde ses düzeyini ayarlayamadığımı fark ettim, daha sonra hyperx_cloud_ıı_firmware_updater_4103'yi indirdim ve doküman üzerinden kurulum yaptım, doküman 0010 versiyonu içindi, (buraya bir not ekleyeyim: Hyperx_cloud_virtual_7.1_surround_sound_firmware_updater_rev_0010 ve hyperx_cloud_ıı_firmware_updater_rev_0010 kurmak istediğimde device not found hatası alıyorum.) Neyse konumuza devam edeyim, kurulumu bitirdikten sonra mikrofon özelliklerinde ses düzeyi kısmını ayarlayabilmeye başladım ancak halen mikrofun ses almamakta, bu sorunu nasıl çözebilirim?
Hocam merhabalar. Bu sorunu geldiğinde yaşadım. Kulaklığın mikrofonunu dibine kadar takın, hiç bir şekilde boşluk kalmayacak. Tekrar deneyin bastırın.

Ses kartı üzerinde mikrofon açık, aynı zamanda macbook da denediğimde mikrofon ses alıyor, macbook ise direkt jak girişinden bağlıyorum, buradan da mikrofonu kulaklık üzerinde doğru taktığıma emin oldum ilk başta ondan şüphe etmiştim tam oturtamadım mı diye ama kablolarda, bağlantılarda bi sorun yok anlaşılacağı üzere, sanırım yazılımsal bir problemim var.

Edit: Ek olarak bilgisayarım mikrofonu ses ayarlarından vs görüyor, zaten konuda bahsettiğim ses düzeyini oradan ayarlıyorum.

Öncelikle merhaba.

Dip ses sorunu yaşıyor musun?

Sürücülerini komple silip öyle çalıştırmayı deneyiniz.
Sürücüler derken, bilgisayarımda kurulu ses kartı sürücüsünden bahsediyorsanız hyperx'in onunla bi alakası maalesef yok. Dediğiniz tam olarak anlamadım.
Dip ses sorunu yaşıyor musun?
Hayır, kulaklıkta bi sorun yok mikrofon hiç ses almıyor ama
Edit: Başka bir lenovo laptop üzerinden ses kartı kullanarak usb bağlantısı yaptım ve hiç bir kurulum yapmadan mikrofon çalıştı, benim bilgisayarımda bi problem olabilir mi ? Kasanın ve anakartın usb portlarını denediğimde hepsinde aynı sorunu yaşadım. Anakart H110M Pro MSI.

Son düzenleme:
Sürücüler derken, bilgisayarımda kurulu ses kartı sürücüsünden bahsediyorsanız hyperx'in onunla bi alakası maalesef yok. Dediğiniz tam olarak anlamadım.

Hayır, kulaklıkta bi sorun yok mikrofon hiç ses almıyor ama
Edit: Başka bir lenovo laptop üzerinden ses kartı kullanarak usb bağlantısı yaptım ve hiç bir kurulum yapmadan mikrofon çalıştı, benim bilgisayarımda bi problem olabilir mi ? Kasanın ve anakartın usb portlarını denediğimde hepsinde aynı sorunu yaşadım. Anakart H110M Pro MSI.
Aygıt Yöneticisi > Ses girişleri ve çıkışları
Aygıt Yöneticisi > ses, vide ve oyun denetleyicleri
sekmelerindeki sürücüleri kaldırıp kulaklığı usb girişi ile tekrar bilgisayara bağlayın.

Burda bulunan HyperX sürücülerini kaldırın yani.
Ekran Alıntısı.PNG

Aygıt Yöneticisi > Ses girişleri ve çıkışları
Aygıt Yöneticisi > ses, vide ve oyun denetleyicleri
sekmelerindeki sürücüleri kaldırıp kulaklığı usb girişi ile tekrar bilgisayara bağlayın.

Burda bulunan HyperX sürücülerini kaldırın yani.
Eki Görüntüle 1694486
Maalesef yine sorunu çözmedi, windows ses kaydeticisini açınca mikrofon kurulumu yapın diyor ve programı açmıyor, kurum yaptığımd ayarlardan hatasız tamamlıyor ancak düzelmiyor, ek olarak sorun gider dediğimde bi sorun bulamıyor. Windows 10 ile ilgili bi problem olabilir mi ? Denediğim laptop windows 11 idi.

Sorunu çözdüm, ilk olarak BIOS güncellemesi yaptım sorun çözülmedi daha sonra ayarlardan mikrofon gizlilik ayarlarına girdiğimde bu cihaz için ve uygulamalar için mikrofon erişimi kapalıymış. Bunlar nasıl kapandı bilmiyorum sanırım bi güncelleme sonrası kapandı, bunları açtığımda sorun düzeldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı