HyperX garanti için T.C. Kimlik numaramı istedi

Berk41

Hectopat
Yer
Kocaeli
Mail üzerinden bana HyperX'den şöyle bir mesaj geldi:

Size daha fazla yardımcı olabilmemiz için bize tam adınızı ve adresinizi (sokak adı, ev numarası, şehir, ilçe, posta kodu, ülke dahil) ve telefon numaranızı bildirin. Telefon numarasının size gönderim bilgilerini ve takip numarasını sağlamak için gerekli olduğunu unutmayın. Kargo firmasının adresinizi teyit etmek için sizinle iletişime geçmesi durumunda, vermiş olduğunuz telefon numarasından size ulaşmaya çalışacaktır.
Türkiye'de bulunduğunuz için kimlik numaranıza da ihtiyacımız var.

iletişime geçtiğim mail adresi : [email protected]

Sokak adı istemesi tabii ki de normal fakat T.C. numarası istemesi garip geldi bende sormak istedim.

Mail üzerinden bana HyperX'den şöyle bir mesaj geldi:

Size daha fazla yardımcı olabilmemiz için bize tam adınızı ve adresinizi (sokak adı, ev numarası, şehir, ilçe, posta kodu, ülke dahil) ve telefon numaranızı bildirin. Telefon numarasının size gönderim bilgilerini ve takip numarasını sağlamak için gerekli olduğunu unutmayın. Kargo firmasının adresinizi teyit etmek için sizinle iletişime geçmesi durumunda, vermiş olduğunuz telefon numarasından size ulaşmaya çalışacaktır.
Türkiye'de bulunduğunuz için kimlik numaranıza da ihtiyacımız var.

Sokak adı istemesi tabii ki de normal fakat T.C. Numarası istemesi garip geldi bende sormak istedim.

HyperX ile başka bir platformdan iletişime geçin gerçekten TC istiyorlar mı diye? Gerçi T.C. kimlik numaramızı fazla saklamamıza gerek yok 10 yaşındaki çocuklar da bulabiliyor T.C.'mizi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam herkesin T.C.'si var zaten isteyen ad soyaddan ulaşabiliyor. Br sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

HyperX ile başka bir platformdan iletişime geçin gerçekten T.C. istiyorlar mı diye? Gerçi T.C. Kimlik numaramızı fazla saklamamıza gerek yok 10 yaşındaki çocuklar da bulabiliyor T.C.'mizi

Aynı şeyleri bende düşündüm fakat tedirgin oldum belki de sahte bir maildir diye.

Kimlik numarası sandığın gibi değerli bir şey değil. Sadece kim olduğunun ayırt edilebilmesi için gerekiyor.

Anladım cevabın için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı