i3 10100 için ekran karti önerisi

Besler kardeşim 2000 yılında merdiven altı üretim anakart kullanmıyor ya adam. Ortalama bir kaliteye sahip, belli bir markanın anakartını kullanıyordur. OC yapamaz sadece en kötü ihtimalle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada 81 derece i9 10900K ve B460 Mortar ile. Hadi i7 takılsın 70 olsun. Bu anakartta 14 faz var 14. Tamam besledi diyelim ama sıcaklık hatsafada. B460 Pro'da ise 6 faz var. Bu daha da vahim olur hem besleme hem sıcaklık için.

Hiçbir sıkıntı olmaz hocam, hikaye hepsi. Ben yıllardır 6 fazlı anakart kullanıyorum bir sorun çıkarmadı. Yıllardır kullandığım hiçbir kasanın içerisinde de 200 tane faz yoktur eminim.
Neticede OC falan yapmayacaksın. İleride alırsın bir i5 10600k ya da i7 10700 falan paşalar gibi oynarsın.
Arkadaşlar sistem kullanmıyor laboratuvar deneyi yapıyor sanırım.

Hiçbir sıkıntı olmaz hocam, hikaye hepsi. Ben yıllardır 6 fazlı anakart kullanıyorum bir sorun çıkarmadı. Yıllardır kullandığım hiçbir kasanın içerisinde de 200 tane faz yoktur eminim.
Neticede OC falan yapmayacaksın. İleride alırsın bir i5 10600k ya da i7 10700 falan paşalar gibi oynarsın.
Arkadaşlar sistem kullanmıyor laboratuvar deneyi yapıyor sanırım.
Sizde sıkıntı olmadığı arkadaşta olmayacağı anlamına gelmez, her şeyin en iyisini en doğrusunu siz bilmiyorusunuz. Bu bilmişliği bırakın.

Sizde sıkıntı olmadığı arkadaşta olmayacağı anlamına gelmez, her şeyin en iyisini en doğrusunu siz bilmiyorusunuz. Bu bilmişliği bırakın.
Yahu kendin H310 anakart kullanıyorsun söylediklerine bak. Ne yapsın şimdi adam elindeki anakartı satıp sırf senin faz fantezin yüzünden Z490 anakart mı alsın? Yıllardır PC kullanıyorum i3-i5-i7- Pentium-Celeron hepsini kullandım. Adam kasa dizdi böyle saçma sapan bir havalandırma sistemine inan şu ana kadar hiç rastlamadım. Kasada ısınan hava yükselir normal şartlarda üste iki tane egzoz takarsın o sıcak havayı dışarıya atarsın adam tam tersi yukarıdan içeriye hava vermenin peşinde. Ne oluyor? İçerideki ısınan hava kasanın içerisinde dağılıyor. Tahliyeleri de karşılıklı koymuş öne arkaya.
Sen önce izlediğin videodaki kasanın hava akışına bir kafa yor bence.
1 saat blender, saçma sapan bir hava akışı, daha doğrusu akamayışı anakarta verilebilecek tüm yükü ver sonra "işte 10 derece diğerinden fazla göründü diğer anakart kötü." alakası yok.
İnternet kafelerde sabah akşam aralıksız yük altında olan, ilk nesillerin i7 , i5 işlemcili bilgisayarlardan neredeyse hiçbirisinin alüminyum soğutmalı, 100 fazlı Z serisi anakartı yok emin ol. Cayır cayır çalışıyorlar. Kendinize dayatılan her şeyi böyle kabullenip yutmayın.

Yahu kendin H310 anakart kullanıyorsun
Evet kullanıyorum çünkü ileride herhangi bir yükseltme yapmayacağım ve bütçem buna yettin.
sırf senin faz fantezin yüzünden Z490 anakart mı alsın?
Fantezi değil, gerçek.
Kendinize dayatılan her şeyi böyle kabullenip yutmayın.
Bunu kim söyledi?
İnternet kafelerde sabah akşam aralıksız yük altında olan, ilk nesillerin i7 , i5 işlemcili bilgisayarlardan neredeyse hiçbirisinin alüminyum soğutmalı, 100 fazlı Z serisi anakartı yok emin ol
En kötülerinde bile daha iyi işlemciler var siz geride kaldınız sanırsam.

Hava akışı konusuna gelirsek, işlemci ve GPU için etki eder ama VRM'lere ve VRM soğutucularına etki edeceğini pek düşünmüyorum.

Evet kullanıyorum çünkü ileride herhangi bir yükseltme yapmayacağım ve bütçem buna yettin.
Tamam senin bütçen ona yettiyse adamınki de buna yetmiş sal adamı. i5 ve i7 gayet güzel kullanır o anakartlada normal şartlar altında da sorun yaşamaz
En kötülerinde bile daha iyi işlemciler var siz geride kaldınız sanırsam.

Hava akışı konusuna gelirsek, işlemci ve GPU için etki eder ama VRM'lere ve VRM soğutucularına etki edeceğini pek düşünmüyorum.
Ben neyden bahsediyorum sen neyden bahsediyorsun yahu. Farketmez tamam hadi internet kafeler artık i7 10700 kullanıyor olsun. Emin ol çoğu senin 6 fazlı şöyle böyle dediğin anakartları kullanıyor. Denemesi bedava git sor yarın en yakınındaki internet kafeye. Sıcaklıkla ilgili söylediğine cevap da vermiyorum demek ki bilgin bu kadar yapacak bir şey yok. Hadi iyi forumlar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı