i3 10100F ve H410 sistem uyumlu mudur?

Onurbey1934

Hectopat
Merhabalar, yaklaşık 5 yıl önce bir bilişim firmasında bilgisayar toplamıştım özellikleri şöyle:

• Esonic H61FEL-U
  • i5 3470
  • 8 GB Ram (CMD'de 1600Mhz gözüküyor onun dışında marka model bilgi yazmıyor.)
  • GT 1030 (Marka bilgisi yok.)
  • Kasa da şundan
    WhatsApp Image 2023-02-18 at 21.02.02.jpeg

O zamanlar cahillikle aldığım ürünlerin ne kutusunu istedim ne de adam akıllı modelini sorguladım. Şimdi de adam akıllı modellerini bulamıyorum o tek bildiğim anakartım ve tek kutusu olan anakart. Şimdi sorum şu:

i3 10100F ve buna uyumlu uygun bir anakart takmak istiyorum artık günümüzdeki oyunlarda zorlanıyorum ilerleyen zamanlarda da ekran kartını değiştireceğim ancak H61FEL-U'nun yerine takabileceğim kasaya uyumlu bir anakart kart önerir misiniz? RAM'lerin üstünde adam akıllı bilgi yazmıyor CMD'de yazan değerlere güvenebilir miyim? Cpu-zZ gibi sistem özelliklerini görebileceğim uygulamalar farklı farklı sonuçlar veriyor. Bir de bu anakart hangi ekran kartını destekler?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Evet uyumludur. Ram'lerin yeni anakarta olmaz ddr4 almak gerekir. Ekran kartını RX 6600 ve ya rtx 2060 super tarzı seçebilirsin tabi başka seçeneklerde mevcut. Ayrıca güç kaynağının watt'ı da önemli ekran kartı için.

Merhaba, yaklaşık 5 yıl önce bir bilişim firmasında bilgisayar toplamıştım özellikleri şöyle:

• Esonic H61FEL-U
  • i5 3470.
  • 8 GB RAM (CMD'de 1600MHz gözüküyor onun dışında marka model bilgi yazmıyor.)
  • GT 1030 (marka bilgisi yok.)
  • Kasa da şundan

O zamanlar cahillikle aldığım ürünlerin ne kutusunu istedim ne de adamakıllı modelini sorguladım. Şimdi de adamakıllı modellerini bulamıyorum o tek bildiğim anakartım ve tek kutusu olan anakart. Şimdi sorum şu:

i3 10100F ve buna uyumlu uygun bir anakart takmak istiyorum artık günümüzdeki oyunlarda zorlanıyorum ilerleyen zamanlarda da ekran kartını değiştireceğim ancak H61FEL-U'nun yerine takabileceğim kasaya uyumlu bir anakart kart önerir misiniz? RAM'lerin üstünde adamakıllı bilgi yazmıyor CMD'de yazan değerlere güvenebilir miyim? CPU-zz gibi sistem özelliklerini görebileceğim uygulamalar farklı farklı sonuçlar veriyor. Bir de bu anakart hangi ekran kartını destekler?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Hocam ekran kartı hariç sistemi komple satmanız daha iyi olacaktır. RAM'de değiştirmeniz gerekecek çünkü. DDR4 RAM'lere ihtiyacınız var sizdekiler DDR3. kasa muhtemelen problem olmayacaktır fakat içerisindeki PSU kaç watt bilmiyoruz ama kaliteli ve yeterli bir güce sahip olduğunu sanmıyorum.

Hocam ekran kartı hariç sistemi komple satmanız daha iyi olacaktır. RAM'de değiştirmeniz gerekecek çünkü. DDR4 RAM'lere ihtiyacınız var sizdekiler DDR3. kasa muhtemelen problem olmayacaktır fakat içerisindeki PSU kaç watt bilmiyoruz ama kaliteli ve yeterli bir güce sahip olduğunu sanmıyorum.

PSU önerisi de alabilirim hocam, Anakart, işlemci, ram ve psu aldıktan sonra eskilerini zaten satacağım. Sistemi böyle komple satsam ne kadara satabilirim ki? Ayrıca yardımınız için teşekkürler.

Evet uyumludur. Ram'lerin yeni anakarta olmaz ddr4 almak gerekir. Ekran kartını RX 6600 ve ya rtx 2060 super tarzı seçebilirsin tabi başka seçeneklerde mevcut. Ayrıca güç kaynağının watt'ı da önemli ekran kartı için.

Çok teşekkür ederim alacağım anakart kasaya uyar mı diye kafayı yiyordum. Psu şu an 300 Watt veya 350 olması lazım üzerinde öyle yazıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı