i3 10105F için 4 pin yeter mi?

Efrahim

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4 Gb 2400 mhz
Anakart
Asus prime H510m-e
Yeni sistem aldim ve anakartimin islemci icin 8 pinli girisi var ama benim guc kaynagimda 4 pin var. Şu anki islemcim Q9500 95W TDP degeri var 10105F in 65W 4 pin yeterli olur mu yoksa yeni guc kaynagimi almalıyım?

Yeni sistem aldim ve anakartimin islemci icin 8 pinli girisi var ama benim guc kaynagimda 4 pin var. Şu anki islemcim Q9500 95W TDP degeri var 10105F in 65W 4 pin yeterli olur mu yoksa yeni guc kaynagimi almalıyım?

Sıkıntı olmaz imiş ama yine de PSU değişmek iyi olur.

Son düzenleme:
Modern güç kaynakları genellikle hem 4 pinli hem de 8 pinli CPU güç bağlantıları için uyumlu konektörlerle gelir. Eski güç kaynağının kalitesi şüphe uyandırıyorsa yeni bir güç kaynağına geçiş yapmak iyi bir seçenek olabilir.

4 pin EPS soket en az 150W güç verir, bu da işlemcinize yeter.

Bu PSU sağlamsa tabii.

Hocam bu eski bi PSU'ya benziyor. Haliyle 300W vermeyi bırak 200W ancak verecektir. Sistemi yüke soktuğunda ise riski var bunlarda PSU'yu zorlayıp yakma veya PSU'nuzun direk kapanması ve bir daha açılmaması anlamına geliyor. Daha sistemi hiç bu PSU ile başlatmadan değiştirin. Başınız ağrımasın. Sonra bir şey olur sistemi komple bozarsa üzülürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı